Reklama

100 procent skuteczności młodzieży

Sezon karate rozwija się w pełni. Po zawodach rozegranych w Leżajsku i Nowej Sarzynie przyszła kolej na stolicę Podkarpacia. W rzeszowskiej hali sportowej odbyła się III edycja Prestige Karate Cup Polish Open Tournament.

Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Prestige Rzeszów, kierowany przez shihana Piotra Kozaka. W turnieju rywalizowało 144 karateków z 15 polskich klubów karate kontaktowego. W zawodach przeprowadzonych wyłącznie w formule kumite wystąpiły dzieci i młodzież do 18. roku życia. Wśród nich nie zabrakło zawodników Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy najlepiej czują się właśnie w konkurencjach walki sportowej.

Z trójki zawodników zgłoszonych do turnieju, wszyscy spisali się na medal! Złoty wywalczyła najmłodsza zawodniczka klubu Irena Skyba. Na najwyższym stopniu podium stanął także – po raz kolejny – Samir Azizow. Srebrny krążek natomiast wywalczył Aleksander Warwaruk. Trzy finały, w których wystąpili młodzi przemyślanie, dostarczyły sporo emocji całej ekipie oraz mnóstwa radości i satysfakcji samym finalistom. Nad całością czuwał sędzia główny shihan Tomasz Mendoń (5 Dan) z Brzostka, zaś sensei Jerzy Makara (4 Dan) z Przemyśla bezbłędnie realizował swoje zadania jako sędzia maty.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/12/2024 09:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama