Sezon karate rozwija się w pełni. Po zawodach rozegranych w Leżajsku i Nowej Sarzynie przyszła kolej na stolicę Podkarpacia. W rzeszowskiej hali sportowej odbyła się III edycja Prestige Karate Cup Polish Open Tournament.
Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Prestige Rzeszów, kierowany przez shihana Piotra Kozaka. W turnieju rywalizowało 144 karateków z 15 polskich klubów karate kontaktowego. W zawodach przeprowadzonych wyłącznie w formule kumite wystąpiły dzieci i młodzież do 18. roku życia. Wśród nich nie zabrakło zawodników Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy najlepiej czują się właśnie w konkurencjach walki sportowej.
Z trójki zawodników zgłoszonych do turnieju, wszyscy spisali się na medal! Złoty wywalczyła najmłodsza zawodniczka klubu Irena Skyba. Na najwyższym stopniu podium stanął także – po raz kolejny – Samir Azizow. Srebrny krążek natomiast wywalczył Aleksander Warwaruk. Trzy finały, w których wystąpili młodzi przemyślanie, dostarczyły sporo emocji całej ekipie oraz mnóstwa radości i satysfakcji samym finalistom. Nad całością czuwał sędzia główny shihan Tomasz Mendoń (5 Dan) z Brzostka, zaś sensei Jerzy Makara (4 Dan) z Przemyśla bezbłędnie realizował swoje zadania jako sędzia maty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze