Reklama

100 uczniów walczyło o tytuł mistrza ortografii

22/05/2019 09:30

100 uczniów trzecich klas szkół podstawowych z Przemyśla i powiatu przemyskiego zmierzyło się w XVII Spotkaniach Ortograficznych, rywalizując o tytuł „Mistrza Ortografii”.

Konkurs był podzielony na 3 etapy. W pierwszym uczestniczyło 100 uczniów z czterech szkół przemyskich (SP 4, SP 6, SP 16, ZPS Muzycznych) i z ośmiu gmin powiatu (Bircza, Dubiecko, Krasiczyn, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica). Do drugiego etapu zakwalifikowało się 34 uczniów. Rywalizacja na tym poziomie odbyła się w Zespole Szkół w Birczy.

Natomiast do finałowego, trzeciego etapu zostało zakwalifikowanych 16 uczniów z Przemyśla (SP[paywall] 4, SP 16 i ZPS Muzycznych) oraz ze szkół podstawowych w: Birczy, Bolestraszycach, Buszkowicach, Dubiecku, Grochowcach, Łętowni, Małkowicach, Nehrybce, Torkach, Walawie, Wyszatycach. Finał zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu.

Reklama

Zaszczytny tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła w tym roku Łucja Pusz, uczennica SP 4 w Przemyślu, wychowanka Anny Siwy.

Drugie miejsce zajęła Kornelia Jakubiszyn, uczennica SP w Walawie, przygotowana przez Małgorzatę Małoń. Trzecie miejsce ex aequo zajęły: Magdalena Kozik, uczennica Zofii Hemon z SP w Wyszatycach oraz Kinga Repich, uczennica Jagody Dzięgielowskiej z ZSP w Łętowni.

Wyróżnienie uzyskał Ksawery Sochacki, uczeń Ewy Skubisz z SP w Dubiecku.

Organizatorkami konkursu były Alicja Dobosz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu oraz Marta Kostka, nauczyciel Zespołu Szkół w Birczy. Honorowy patronat objął nad nim starosta przemyski Jan Pączek.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama