100 uczniów trzecich klas szkół podstawowych z Przemyśla i powiatu przemyskiego zmierzyło się w XVII Spotkaniach Ortograficznych, rywalizując o tytuł „Mistrza Ortografii”.
Konkurs był podzielony na 3 etapy. W pierwszym uczestniczyło 100 uczniów z czterech szkół przemyskich (SP 4, SP 6, SP 16, ZPS Muzycznych) i z ośmiu gmin powiatu (Bircza, Dubiecko, Krasiczyn, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica). Do drugiego etapu zakwalifikowało się 34 uczniów. Rywalizacja na tym poziomie odbyła się w Zespole Szkół w Birczy.
Natomiast do finałowego, trzeciego etapu zostało zakwalifikowanych 16 uczniów z Przemyśla (SP[paywall] 4, SP 16 i ZPS Muzycznych) oraz ze szkół podstawowych w: Birczy, Bolestraszycach, Buszkowicach, Dubiecku, Grochowcach, Łętowni, Małkowicach, Nehrybce, Torkach, Walawie, Wyszatycach. Finał zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu.
Zaszczytny tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła w tym roku Łucja Pusz, uczennica SP 4 w Przemyślu, wychowanka Anny Siwy.
Drugie miejsce zajęła Kornelia Jakubiszyn, uczennica SP w Walawie, przygotowana przez Małgorzatę Małoń. Trzecie miejsce ex aequo zajęły: Magdalena Kozik, uczennica Zofii Hemon z SP w Wyszatycach oraz Kinga Repich, uczennica Jagody Dzięgielowskiej z ZSP w Łętowni.
Wyróżnienie uzyskał Ksawery Sochacki, uczeń Ewy Skubisz z SP w Dubiecku.
Organizatorkami konkursu były Alicja Dobosz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu oraz Marta Kostka, nauczyciel Zespołu Szkół w Birczy. Honorowy patronat objął nad nim starosta przemyski Jan Pączek.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze