Gmina Bircza, jako pierwsza w regionie, postawiła na wielką mobilizację i do udziału w 2. edycji akcji przemyskiego szpitala „Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy” namówiła całą gminną społeczność. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania!
W piątek, 18 lutego, wszystkie zebrane od mieszkańców dary zostały przewiezione do Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Transport był możliwy dzięki pomocy gminy, która udostępniła busa. Pracownicy urzędu pomogli też w załadunku.
A podarków było niemało.
– Wspólnymi siłami udało się zebrać 1000 litrów wody i ponad 170 opakowań chusteczek nawilżanych – podsumowuje działania Anna Rudy z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy, do którego[paywall] można było dostarczać potrzebne pacjentom rzeczy.
Na apel o pomoc dla tych, których podczas hospitalizacji w szpitalu z różnych powodów nikt nie odwiedza (najczęściej takim powodem jest kwarantanna czy choroba, ale też odległość, a czasem niestety brak zainteresowania ze strony bliskich) odpowiedzieli indywidualnie mieszkańcy gminy.
Dołączyły też placówki, jak np. szkoły podstawowe z: Birczy, Lipy, Sufczyny, Leszczawy Dolnej, Żohatyna, Stowarzyszenie „Barwy Jutra” z Sufczyny, pracownicy Urzędu Gminy w Birczy, pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Birczy, Posterunek Energetyczny w Nowej Wsi oraz wiele, wiele innych darczyńców.
To oczywiście tylko jeden z przykładów pozytywnego odzewu na apel szpitala. Podobnych w samym Przemyślu i całym regionie było dużo więcej.
Akcja „Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy” okazała się bardzo trafiona i do tej pory przyniosła wspaniałe efekty. Pod koniec stycznia pomysł przemyskiego szpitala został zauważony i doceniony przez kapitułę konkursu „Sukces Roku 2021 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”, zorganizowanego przez Wydawnictwo Termedia i redakcje „Menedżera Zdrowia” oraz „Kuriera Medycznego”.
Przemyską lecznicę za sprawą wspomnianego przedsięwzięcia, ale też i pomocy innej placówce, która polegała na ofiarowaniu specjalistycznego sprzętu dotkniętemu trzęsieniem ziemi szpitalowi w chorwackim Sisak, doceniono w kategorii Lider Roku 2021 w Ochronie Zdrowia – Działalność Charytatywna.
Wyróżnienie w imieniu szpitala na gali konkursowej, zorganizowanej pod koniec stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie, odebrała dyrektor WSz im. św. Ojca Pio w Przemyślu dr Barbara Stawarz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze