Reklama

1000 litrów wody dla szpitala w Przemyślu od birczańskiej społeczności

Gmina Bircza, jako pierwsza w regionie, postawiła na wielką mobilizację i do udziału w 2. edycji akcji przemyskiego szpitala „Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy” namówiła całą gminną społeczność. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania!

W piątek, 18 lutego, wszystkie zebrane od mieszkańców dary zostały przewiezione do Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Transport był możliwy dzięki pomocy gminy, która udostępniła busa. Pracownicy urzędu pomogli też w załadunku.

A podarków było niemało.

– Wspólnymi siłami udało się zebrać 1000 litrów wody i ponad 170 opakowań chusteczek nawilżanych – podsumowuje działania Anna Rudy z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy, do którego[paywall] można było dostarczać potrzebne pacjentom rzeczy.


Na apel o pomoc dla tych, których podczas hospitalizacji w szpitalu z różnych powodów nikt nie odwiedza (najczęściej takim powodem jest kwarantanna czy choroba, ale też odległość, a czasem niestety brak zainteresowania ze strony bliskich) odpowiedzieli indywidualnie mieszkańcy gminy.

Dołączyły też placówki, jak np. szkoły podstawowe z: Birczy, Lipy, Sufczyny, Leszczawy Dolnej, Żohatyna, Stowarzyszenie „Barwy Jutra” z Sufczyny, pracownicy Urzędu Gminy w Birczy, pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Birczy, Posterunek Energetyczny w Nowej Wsi oraz wiele, wiele innych darczyńców.

Reklama

Piękna akcja, wspaniałe efekty

To oczywiście tylko jeden z przykładów pozytywnego odzewu na apel szpitala. Podobnych w samym Przemyślu i całym regionie było dużo więcej.

Akcja „Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy” okazała się bardzo trafiona i do tej pory przyniosła wspaniałe efekty. Pod koniec stycznia pomysł przemyskiego szpitala został zauważony i doceniony przez kapitułę konkursu „Sukces Roku 2021 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”, zorganizowanego przez Wydawnictwo Termedia i redakcje „Menedżera Zdrowia” oraz „Kuriera Medycznego”.

Przemyską lecznicę za sprawą wspomnianego przedsięwzięcia, ale też i pomocy innej placówce, która polegała na ofiarowaniu specjalistycznego sprzętu dotkniętemu trzęsieniem ziemi szpitalowi w chorwackim Sisak, doceniono w kategorii Lider Roku 2021 w Ochronie Zdrowia – Działalność Charytatywna.

Wyróżnienie w imieniu szpitala na gali konkursowej, zorganizowanej pod koniec stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie, odebrała dyrektor WSz im. św. Ojca Pio w Przemyślu dr Barbara Stawarz.

Reklama

 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama