Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński (Prawo i Sprawiedliwość) został nowym szefem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu. Zastąpił na tym stanowisku Marka Mazurka, który przechodzi na emeryturę.
Rozmowa z nowym dyrektorem WORD w Przemyślu Maciejem Kamińskim (PiS).
Dlaczego zdecydował się pan objąć to stanowisko?
– Jestem osobą, która chce się rozwijać. Lubię wyzwania, a ta sytuacja niewątpliwie taka jest.
Jakie ma pan kompetencje do jego sprawowania?
– Przede wszystkim mam doświadczenie na stanowiskach kierowniczych i w zarządzaniu. Ukończyłem między innymi kierunek studiów EMBA i staram się mieć dobry kontakt z ludźmi[paywall]. Żaden menadżer sam sobie nie poradzi i dlatego realizacja celów przez niego założonych musi się odbywać we współpracy z całą załogą. Będę do tego dążyć ze wszystkich sił i mam nadzieję, że stworzę z załogą zgrany zespół.
Niektórzy zarzucają panu, że łapie pan kilka srok za ogon. Czy w swojej działalności publicznej skupi się pan na tym jednym wyzwaniu?
– Rzeczywiście, nie brakuje osób, które mówiąc w ten sposób, kładą mi kłody pod nogi. Jednak zaznaczę, że nie pracuję w kilku zakładach pracy, a niestety niektórzy dość mylnie wierzyli i wierzą w takie informacje. Faktem jest, że działam społecznie i charytatywnie, ale uważam, że każdemu wolno podejmować inne funkcje, działania i inicjatywy. Nikt nikomu niczego nie broni. Proponuję takim osobom spróbować swoich sił na wielu płaszczyznach, ponieważ to również wymaga wielu wyrzeczeń, poświęcenia życia prywatnego czy zdrowia.
Sytuacja w WORD-ach nie jest za ciekawa. Przemyski nie należy do wyjątków. Były spore problemy natury finansowej, były waśnie i kłótnie. Jak pan zamierza naprawić tę sytuację?
– Oczywiście zdaję sobie sprawę, że sytuacja nie jest komfortowa i faktycznie jest tam wiele do zrobienia. Obecna sytuacja zarówno finansowa, jak i ta związana z panującą epidemią, nie sprzyja naszemu ośrodkowi. Swoją pracę zaczynam od rozmów ze wszystkimi pracownikami. To podstawa. Najważniejsze są jasne zasady współpracy. Zamierzam informować ich na bieżąco o sytuacji, która dotyczy ich zakładu pracy.
Z informacji, które docierały z różnych źródeł, można było wywnioskować, że część pracowników, związki zawodowe, a nawet ośrodki szkolenia miały już dość sytuacji panującej w przemyskim WORD. Czy to prawda?
– Warto o oto zapytać samych zainteresowanych. Ja chcę być otwarty na uwagi, propozycje, inicjatywy. Uważam, że nie należy bać się krytyki. Pod warunkiem, że jest merytoryczna. Będę brać pod uwagę wszystkie cenne rady, wskazówki ze strony załogi, które poprawią sytuację, a sam ośrodek będzie dobrze funkcjonować.
Pojawiły się informacje, że już w tym miesiącu mogą ruszyć u was egzaminy…
– Tak! Według informacji, które posiadam, już w maju. Zapisy będą przyjmowane od 7 maja, a egzaminy na wszystkie kategorie zarówno praktyczne i teoretyczne ruszają od 11 maja. Przemyski WORD jest pierwszym na Podkarpaciu, który otrzymał na to zgodę. Wszelkie informacje będzie można znaleźć na naszej stronie, w mediach lub po prostu do nas zadzwonić. Z informacji od pracowników wiem, że w ostatnim czasie było wiele telefonów w tej sprawie, co tylko potwierdza, że jest spore zainteresowanie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Studia EMBA powiadacie? Bardzo ciekawe...
A kiedy wywiad z Dziągwą z MZK z tym nowym specjalistą który został zwolniony ze wszystkich stanowisk jakich się dało, a w Przemyślu znalazł ciepluśki kącik ?
Brawo , w końcu to może ruszy!? Widzę światełko w tunelu!
Te EMBA to chyba w Jarosławiu albo innym Tyczynie.Istotnie " fachowiec"
Mam nadzieję tylko że nowy dyrektor zajmie się tą elitą która tam pracuje odpowiednio. Sprzęt który tam jest w połowie nie nadaje się do użytku.
EMBA to...chyba "tajne komplety" na jednej z lokalnych "sorbon". Hm... doświadczenie na kierowniczych stanowiskach? Dzięki partyjnemu kolesiostwu, zapomniał dodać, ten nasz "Stachanowiec".
Następny zbawca i fachowiec z PiS. Lubi ludzi. Prawie jak Kaczyński. On wprost uwielbia ludzi dlatego go ochrona otacza. Skąd te Sasiny, Brudzińscy, Kempy się znalazły.
Dlaczego polityka rządzi światem, to jest straszne.
3 miesiace i nastepne stanowisko poprosze tylko kierownicze inne nie przyjmuje
Egzekutywa partyjna "rzuciła" towarzysza na "odcinek" komunikacji, aby się sprawdził. Synekura partyjna w ramach programu Koryto +.
Po tym jak kamerdyner "Członka", Sobolewski, stał się nieoczekiwanie szychą w KC /Komitecie Wykonawczym/ PiS, a jego mentor został odsunięty od cycka, numerem jeden przemyskiego PiS jawi się tow. Kamiński. Czeka go niewątpliwie świetlana przyszłość, jeszcze chwila i załapie się na fuchę wiceministra (ds.WORD-ów?). Tak hartuje się stal, PT Publiczności!
Gadają że to Archeolog także z niego taki specjalista jak z ....
studia moze amba amba........wiecie co to jest keton........nooo. gowno twardsze niz beton
Uważaj bo to światełko to fatamorgana może być.
Ludzie na mieście gadają że popchnął Schmitoea to ona popchnęła jego.
– Jestem osobą, która chce się rozwijać. Lubię wyzwania, a ta sytuacja niewątpliwie taka JEST, chłopie dostajesz fuchy bo łazisz za marszałkiem jak pchła. Zakładaj firmę i się rozwijaj ,,to jest śmieszne , bez konkursu , zresztą były prezydent i wice również zostali mianowani w ten sam sposób...
mz w swojej firmie trzeba myśleć, pokonywać wszelkie przeszkody by zarobić. Odpowiadać nie tylko moralnie ale i finansowo za swoje podejmowane decyzje. Natomiast tu w tym przypadku, przecież płaci pensję podatnik więc należy być tylko wiernym ,krzykliwym /na sesjach RM/ posłusznym i fotogenicznym/zawsze i wszędzie gdzie można złapać+++y partyjne/ u starszych kolegów partyjnych bo oni przez lata nabyli już fachowej wprawy w ślizganiu się na posadach za nic nie odpowiadając.
EMBA... Ten co to pisał nawet nie zadał sobie trudu sprawdzić o co chodzi....
"Światełko w tunelu to światła nadjeżdżającego pociągu"
To może Pan sie pochwalic swoimi sukcesami zawodowymi??Dziadek stary komuch uczył pisania na maszynie ,tato kiwaczek całe życie,ciocia przesiedziała na rynku całe lata.Może ten talent odziedziczył Pan po Mamie,którą nie znam.Wiem jedno,że jest Pan ślizgaczem,który jak podejzewam ma problem z tabliczka mnozenia nie wspominajac o równaniu z jedną niewiadoma.Takim tłukiem był jeden z dyr.POSiR-u pomimo,że był magistrem
Bareja żałuje w niebie, że go tu nie ma. Tyle materiału na Alternatywy 4 bis i się marnuje.
Studia EMBA powiadacie? Bardzo ciekawe...
A kiedy wywiad z Dziągwą z MZK z tym nowym specjalistą który został zwolniony ze wszystkich stanowisk jakich się dało, a w Przemyślu znalazł ciepluśki kącik ?
Brawo , w końcu to może ruszy!? Widzę światełko w tunelu!