W gminie Zarzecze zakończyła się kolejna odsłona pięknej, przedświątecznej akcji pod nazwą „Drzewko życzliwości w gminie Zarzecze”.
Jakiś czas temu pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu powołali komitet społeczny pod znamiennym hasłem „Ofiarujemy cząstkę siebie seniorom, osobom niepełnosprawnym, samotnym”.
Celem planowanej (w ramach komitetowej akcji) zbiórki darów była[paywall] pomoc seniorom, osobom niepełnosprawnym, samotnym z terenu gminy.
Do akcji z ochotą włączyło się wiele instytucji i osób, by wspomnieć o: pracownikach UG w Zarzeczu, GOPS-u w Zarzeczu, Centrum Kultury w Zarzeczu, Gminnej Biblioteki Publicznej w Zarzeczu, Zespołu Obsługi Szkół i Jednostek Budżetowych w Zarzeczu czy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu.
Swoją życzliwość okazali również radni gminni, sołtysi, pracownicy Centrum Integracji Społecznej w Zarzeczu, wolontariusze, w tym Szkolne Koło Caritas w Zarzeczu, pracownicy szkół, uczniowie, koła gospodyń wiejskich czy stowarzyszenia działające na terenie gminy Zarzecze. Nie inaczej było w tym roku...
1 grudnia br. szkoły z terenu gminy Zarzecze przekazały do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu 115 przygotowanych paczek. Te niebawem zostaną przekazane przez pracowników GOPS-uoraz opiekunki osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym z terenu gminy wraz ze świątecznymi życzeniami.
– Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób oraz ofiarności uczniów i nauczycieli będziemy mogli przekazać drobne upominki osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym z terenu naszej gminy. Czynienie dobra zawsze przynosi wiele radości, a przy tym umacnia wrażliwość i ukazuje piękno społeczeństwa. Niech najpiękniejszą formą wdzięczności za ofiarowane dobro będzie radość obdarowanych osób – powiedzieli nam przedstawiciele zarzeczańskiego GOPS-u.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze