Prawie tysiąc osób wystartowało w 12. Edycji „Przemyskiej Dychy”, która odbyła się dzisiaj (15 września br.) na ulicach nadsańskiego miasta. Zwycięzcą biegu został Patryk Marszałek, reprezentujący barwy klubu GUKLA Bratkowice.
Organizatorowi tej jednej z najpopularniejszych i najstarszych imprez biegowych w nadsańskim mieście dla amatorów biegania, którym był Przemyski Klub Biegacza, znakomicie udało się „wstrzelić” w pogodowe okienko, bo niedzielne przedpołudnie było ciepłe i słoneczne. W biegu głównym wystartowało 600 biegaczy! W rywalizacji w nordic walking na 5 km – 100 osób, a w zmaganiach poprzedzających clou programu, czyli „Przemyskiej Dyszce” (biegu dla najmłodszych) – 240 osób. Na starcie stanęły także osoby na wózkach inwalidzkich.
Dla większości była to znakomita zabawa i aktywne spędzenie czasu, choć na mecie trudy 10-kilometrowej trasy dały się we znaki wszystkim.
Sponsorem głównym Przemyskiej Dychy był Orlen SA. Partnerami zaś: Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta, Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Miejski w Przemyślu. Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych tego przedsięwzięcia.
Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze