Reklama

12. edycja „Przemyskiej Dychy” za nami [ZDJĘCIA]

Prawie tysiąc osób wystartowało w 12. Edycji „Przemyskiej Dychy”, która odbyła się dzisiaj (15 września br.) na ulicach nadsańskiego miasta. Zwycięzcą biegu został Patryk Marszałek, reprezentujący barwy klubu GUKLA Bratkowice.

Organizatorowi tej jednej z najpopularniejszych i najstarszych imprez biegowych w nadsańskim mieście dla amatorów biegania, którym był Przemyski Klub Biegacza, znakomicie udało się „wstrzelić” w pogodowe okienko, bo niedzielne przedpołudnie było ciepłe i słoneczne. W biegu głównym wystartowało 600 biegaczy! W rywalizacji w nordic walking na 5 km – 100 osób, a w zmaganiach poprzedzających clou programu, czyli „Przemyskiej Dyszce” (biegu dla najmłodszych) – 240 osób. Na starcie stanęły także osoby na wózkach inwalidzkich.

Dla większości była to znakomita zabawa i aktywne spędzenie czasu, choć na mecie trudy 10-kilometrowej trasy dały się we znaki wszystkim.

Reklama

Sponsorem głównym Przemyskiej Dychy był Orlen SA. Partnerami zaś: Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta, Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Miejski w Przemyślu. Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych tego przedsięwzięcia.

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/09/2024 20:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama