Reklama

13. edycja „Przemyskiej Dychy” za nami. Ponad 800 uczestników! [ZDJĘCIA, WIDEO]


W niedzielne przedpołudnie, 14 września br., odbyła się 13. edycja kultowego już w nadsańskim mieście biegu ulicznego pod nazwą „Przemyska Dycha”. Na starcie stanęło łącznie 839 osób! Rywalizowali w biegu głównym, biegu dzieci, nordic walking i w biegu na wózkach.


Głównym organizatorem imprezy był Przemyski Klub Biegacza, a głównym sponsorem Orlen SA. Darczyńcami wydarzenia byli także: Miasto Przemyśl, Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Sportu i Turystyki i Galeria Sanowa.

Bieg główny na dystansie 10 km wygrał ؘ– po raz czwarty, a drugi z rzędu – biegacz z Rzeszowa Patryk Marszałek, uzyskując czas nieco powyżej 31 minut. Rywalizację w nordic walking wygrała – drugi raz z rzędu – natomiast wielokrotna medalistka mistrzostw świata, Europy i Polski, zawodniczka klubu Spring Horyniec-Zdrój Małgorzata Kubiszyn.

Reklama

Nasza redakcja była jednym ze sponsorów medialnych tego niezwykle po raz kolejny udanego przedsięwzięcia.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/09/2025 09:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama