Reklama

14 osób w stanie ciężkim, pierwsi poszkodowani opuścili szpitale

06/03/2021 17:30

Do 6 szpitali w województwie trafiły ofiary tragicznego wypadku autokaru do jakiego doszło dziś w nocy na autostradzie A4 w okolicach MOP Kaszyce. Z 57 podróżujących pojazdem 5 nie żyje, a 28 wciąż wymaga hospitalizacji . Pozostałe, w tym także te już po zaopatrzeniu w szpitalach przebywają w bursie jednej z jarosławskich szkół.

– W Szpitalu w Przemyślu hospitalizowanych było 11 poszkodowanych, 4 zostało już wypisanych. W Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu mamy11 pacjentów, w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Numer 2 hospitalizowanych było 9 poszkodowanych, 3 jest wypisywanych. W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Przeworsku znajduje się 3 pacjentów, w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie 4 pacjentów, 2 zostało wypisanych. W Szpitalu Specjalistycznym  Świętej Rodziny w Rudnej Maje przebywa 1 pacjent. Łącznie na ten moment hospitalizowanych jest 29 osób, z czego 14 osób w stanie ciężkim  – informowała około 13 wojewoda Ewa Leniart, choć zaznaczyć należy, że sytuacja jest dynamiczna. – Mimo trudnej sytuacji epidemicznej znaleźliśmy miejsca w szpitalach województwa, gdzie została udzielona pomoc osobo potrzebującym – podkreślała.

Najwięcej wiadomo o pacjentach, którzy trafili do Wojewódzkiego Szpital im. Św. Ojca Pio. Dziś po południu placówka poinformowała, że z 11 pacjentów, którzy trafili do niej dziś w nocy, w szpitalu wciąż przebywa już tylko 6. W przemyskim szpitalu nie zmarła żadna z poszkodowanych osób. W najpoważniejszym stanie znajduje się kobieta o nieustalonej tożsamości, która do szpitala przetransprotwana została z poważnymi obrażeniami głowy i wymagała natychmiastowej operacji ratującej życie.  – Jest w stanie bardzo ciężkim, rokowania są niepewne – informuje Paweł Bugira rzecznik prasowy  przemyskiego szpitala. Stan pozostałej 5 określa jako stabilny.

Reklama

– Pozostajemy w stałym kontakcie z Konsulem Generalnym Ukrainy w Lublinie oraz Ambasadorem Ukrainy w Polsce. Stronę Ukraińską informujemy na bieżąco na temat sytuacji ich obywateli. Przedstawiciel konsulatu przebywa na miejscu pobytu osób, które nie wymagają hospitalizacji i dla osób tych został zorganizowany transport zastępczy – o sytuacji lżej poszkodowanych informuje wojewoda E. Leniart.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2021-03-06 23:36:12

    badzmy ostrozni - zycie.pl *** yt .com - poznaj to co jesz ***  yt .com - the ukrainians - m'yaso - ubivstvo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2021-03-07 19:38:09

    BĄDŹMY OSTROŻNI - ZYCIE.PLYOUTUBE.COM - POZNAJ SWOJE MIĘSOYOUTUBE.COM - THE UKRAINIANS - M'YASO-UBIVSTVOTHE SMITHS - MEAT IS MURDER - TEKSTOWO.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    s - niezalogowany 2021-03-08 20:06:36

    Czy znajdzie się choć jeden dziennikarz, który napisze markę i typ autobusu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama