To najliczniejsza grupa imigrantów zatrzymana na przestrzeni ostatnich kilku lat na Podkarpaciu.
Gdy zgłoszono, że 24 lutego na parkingu w Stobiernej z naczepy litewskiego tira wyszła grupa cudzoziemców, na miejscu natychmiast pojawili się funkcjonariusze Straży Granicznej, KAS oraz policji.
– Zastany stan rzeczy wskazywał, że w naczepie tira, między ładunkiem materiałów tekstylnych podróżowała grupa osób. Funkcjonariusze KAS stwierdzili przecięcie linki celnej zabezpieczającej transport towaru. Również plandeka została uszkodzona. Z ustaleń strażników granicznych wynikało, że kierowca tira jadący na Litwę nie wiedział, iż w naczepie przewozi ludzi – relacjonuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.
Ustalono, że nielegalni imigranci weszli do lasu, gdzie ich wytropiono i zatrzymano ich około 3-4 km od parkingu.
Syryjczycy, 12 mężczyzn i 3 kobiety w wieku od 17 do 33 lat, nie posiadali dokumentów ani pieniędzy. Za przerzut zapłacili organizatorom z południa Europy po 2 tys. euro każdy.
Wyziębieni i głodni zostali przebadani, a potem nakarmieni w placówce SG w Rzeszowie – Jasionce.
– Trwają czynności związane z ustaleniem ich tożsamości, trasy przejazdu i statusu prawnego. To najliczniejsza grupa nielegalnych imigrantów zatrzymana na przestrzeni ostatnich kliku lat na Podkarpaciu – zaznacza mjr E. Pikor.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mój dziadek opowiada,że jeszcze nie tak dawno robiliśmy dokładnie to samo co czynią obecnie Syryjczycy.Też uciekaliśmy drzwiami i oknami ku lepszemu.Co innego dzisiaj uciekinierami zwyczajnie po katolicku gardzimy.Ale taki nasz urok
Lapiduchy za robote sie wzieli? czy to konkurencyjna grupa?
Mój dziadek opowiada,że jeszcze nie tak dawno robiliśmy dokładnie to samo co czynią obecnie Syryjczycy.Też uciekaliśmy drzwiami i oknami ku lepszemu.Co innego dzisiaj uciekinierami zwyczajnie po katolicku gardzimy.Ale taki nasz urok
Lapiduchy za robote sie wzieli? czy to konkurencyjna grupa?