Reklama

17. niedźwiadek w przemyskiej rodzinie


Do tej pory w różnych miejscach w Przemyślu można było znaleźć 16 spiżowych niedźwiadków, będących charakterystyczną atrakcją turystyczną wymyśloną przez Stowarzyszenie Przemyskiego Klubu „Melonik”. W połowie czerwca br. pojawił się 17.


O akcji, której prowodyrami byli członkowie Stowarzyszenia Przemyskiego Klubu „Melonik” na czele ze Zbigniewem Bednarczykiem, pisaliśmy już wielokrotnie. Niedźwiadek jest nieodzownym symbolem Przemyśla, więc seria rozlokowanych w różnych miejscach miasta jego spiżowych figurek jest jak najbardziej naturalna. Tak się złożyło, że w odstępie kilkunastu dni przemyska niedźwiadkowa rodzina powiększyła się o dwa kolejne. Oba w obrębie Rynku. Najpierw (22 maja br.) koło kultowej cukierni „Szanter” stanął niedźwiadek dedykowany Bieszczadzkiemu Oddziałowi Straży Granicznej w Przemyślu. Niedźwiedź wszak to ich symbol. To była 16. figurka w mieście, a jej stworzenie związane było z 34. rocznicą powołania BiOSG...

12 czerwca br. kilkadziesiąt metrów dalej, u stóp budynku przemyskiego magistratu, a dokładniej tuż obok wejścia do pubu „Niedźwiadek”, został uroczyście odsłonięty 17. niedźwiadek. Tym razem ufundowany przez właściciela pubu Roberta Wróbla...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 48% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/07/2025 19:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama