Stadion Juwenii im. J. Kłymińskiego w Przemyślu był areną XXII Mistrzostw Przemyśla w lekkoatletyce. W gronie głównych bohaterów wydarzenia wystąpili zawodnicy przemyskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tempo 5”, zdobywając aż 18 medali, w tym 7 złotych. Gratulujemy!
Organizatorami imprezy byli: Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, UKS „Tempo 5” Przemyśl i Urząd Miejski w Przemyślu. Do rywalizacji przystąpiły zawodniczki i zawodnicy z rocznika 2014 i starsi. W programie zawodów przewidzianych było 17 konkurencji: 100 m, 200 m, 300 m, 400 m, 800 m (biegi memoriałowe im. J. Kłymińskiego), 1000 m, 1500 m, 80 m ppł, 100 m ppł, 110 m ppł, 300 m ppł, sztafety 4x100 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i rzut oszczepem.
Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. zastępca prezydenta Przemyśla Bartłomiej Barszczak, który uroczyście otworzył imprezę czy poseł na Sejm RP Marek Rząsa. Wśród darczyńców wspierających zawody była firma „Inglot” oraz byli lekkoatleci przemyskiego „Czuwaju”. Nasza redakcja była natomiast patronatem medialnym przedsięwzięcia.
Do rywalizacji przystąpiło ponad 300 zawodników. Rozdano 36 kompletów medali w kategorii open oraz w kategoriach młodzików, czyli U-16 i dzieci, czyli U-14. Jak już wspomnieliśmy, na tle rywali bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy przemyskiego UKS „Tempo 5”, zdobywając 18 medali – 7 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych.
Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Bartłomiej Kulpiński (2008), który wygrał bieg na 100 m (10,88 s) oraz bieg na 200 m (21,98 s). Eryk Trojnar (2009) był najlepszy w biegu na 110 m ppł, a jego kapitalny wynik – 13,91 s to rekord życiowy, który obecnie daje mu 1. miejsce na listach krajowych w kategorii U-18! Martyna Chudoment (2011) była najlepsza w biegu na 80 m ppł w kategorii U-16 z wynikiem 12,97 s, który jest jej rekordem życiowym. Igor Mielnik (2011; U-16) wygrał bieg na 300 m ppł (43,29 s; rż), zaś Damian Czuryk (2009) pchnięcie kulą 5 kg z nową „życiówką” – 12,13 m. Złoty medal wywalczyła także sztafeta chłopców 4x100 m w składzie: Konrad Kieryk, Eryk Trojnar, Aleksander Grzywacz i Fabian Gierczak z czasem 43,52 s.
Srebrne medale zdobyli: Natalia Świeży (2009) w rzucie oszczepem 500 g (33,72 m; rż), Martyna Skawińska (2012; U-16) w biegu na 80 m ppł (13,14 s), Franciszek Bieńko (2008) w rzucie dyskiem 1,75 kg (44,72 m) oraz sztafeta dziewcząt 4x100 m w składzie: Marlena Grabowska, Martyna Chudoment, Maja Kosterkiewicz i Martyna Skawińska z czasem 51,45 s.
Brązowe medale wywalczyli: Patrycja Koza (2011) w rzucie dyskiem 0,75 kg (35,68 m), D. Czuryk w rzucie oszczepem 700 g (34,06 m), Szymon Turczyński (2012) w skoku wzwyż (170 cm), Gabriela Zając (2011; U-16) w biegu na 300 m (38,72 s; rż), M. Skawińska w biegu na 300 m ppł (50,17 s), Kornelia Mazur (2013; U-14) w biegu na 300 m (45,62 s) i Kornel Krópicki (2013; U-14) w biegu na 100 m (13,65 s).
Bez medali, ale za to ze sporymi doświadczeniami, które mogą im pomóc w przyszłości, a niektórzy z rekordami życiowymi, zakończyło rywalizację kilkunastu innych przedstawicieli UKS „Tempo 5”. Swoje najlepsze wyniki w karierze poprawili: Aneta Buciak (2010) w biegu na 200 m (27,97 s), Paulina Dańczak (2013) w biegu na 100 m (15,01 s), Zofia Fugowska (2012) w biegu na 100 m (14,56 s), Liliana Gaweł (2010) w biegu na 400 m (62,32 s), Aleks Kocyło (2010) w rzucie dyskiem 1,5 kg (34,94 m), P. Koza w pchnięciu kulą 3 kg (10,33 m), Mielna Kulikowska (2012) w biegu na 300 m (45,07 s), Fabian Maziarz (2012) w biegu na 300 m (40,35 s), K. Mazur w biegu na 100 m (13,47 s), Liliana Miciak (2013) w biegu na 300 m (47,43 s), Oliwia Myczko (2013) w biegu na 100 m (14,73 s), Maria Nanowska (2014) w biegu na 80 m ppł (13,73 s), Maksymilian Smotrycki (2008) w biegu na 200 m (24,23 s) i Lena Szydłowska (2012) w rzucie dyskiem 0,75 kg (26,68 m) i pchnięciu kulą 3 kg (7,70 m).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze