Spadek zdarzeń na terenach kolejowych coraz więcej ujętych sprawców przestępstw i wykroczeń, odzyskane mienie kolejowe – to efekt wzmożonych patroli i wykorzystania nowoczesnego sprzętu przez Straży Ochrony Kolei.
W walce ze złodziejami SOK wykorzystuje specjalne samochody – mobilne centra monitoringu, wyposażone w kamery rejestrujace kilkukilometrowy odcinek. Stosują termo- i noktowizory, a także fotopułapki, które powiadamiają patrol, gdy w zabezpieczonym obszarze pojawi się niepowołana osoba.
Tak też było w ubiegłym tygodniu. Na rampie kolejowej w Małkowicach fotopułapka nagrała kradzież kostki brukowej. O fakcie funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straż Ochrony Kolei z Przemyśla powiadomili komisariat Policji w Żurawicy.
Dzięki szybkiej interwencji udało się odzyskać mienie kolejowe wartości 5 tys. zł. Sprawcą okazał się 19-letni mieszkaniec naszego powiatu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Może SOK powinno przepakować auta na Wiejską w Warszawie tam więcej złodziei i kradną więcej np.: 70 milionów.
Wziął przykład z partyjniaków wyznających zasadę Kalego- "kali ukarść to dobrze, ale kalemu ukraść to źle"
Albo ok.1 biliona za poprzedniej koalicji
Został wyrzucony ma bruk
Może SOK powinno przepakować auta na Wiejską w Warszawie tam więcej złodziei i kradną więcej np.: 70 milionów.
Wziął przykład z partyjniaków wyznających zasadę Kalego- "kali ukarść to dobrze, ale kalemu ukraść to źle"