Reklama

20 ton nielegalnie przewożonego gazu

24/10/2023 14:37

Ustawa z 9 marca 2017 roku o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi mówi o konieczności zgłaszania transportu do systemu elektronicznego nadzoru transportu SENT. Kierowca, który z Łotwy chciał się dostać do Słowacji nie okazał do kontroli numeru zgłoszenia. Jak się okazało, nie mógł tego zrobić, bo ten transport zgłoszony nie został.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zdecydowali się na kontrolę pojazdu na jednej z dróg wyjazdowych z Rzeszowa. Do weryfikacji zatrzymali m.in. pechową cysternę,  która jechała z Łotwy do Słowacji. Z dokumentów okazanych do kontroli wynikało, że kierowca przewozi ponad 20 ton gazu propan-butan.

Nie przedstawił jednak numeru zgłoszenia w systemie SENT i za niedopełnienie tego obowiązku, przewoźnik musiał ponieść karę 20 tys. zł, a kierowca pojazdu został zobowiązany do zapłaty kolejnych 5 tys. zł.

Reklama

Kontynuacja transportu była możliwa po dopełnieniu wszystkich formalności zarówno po stronie przewoźnika jak i  kierowcy.

Przypomnijmy, że w systemie SENT monitorowany jest nie tylko przewóz i obrót towarów rozpoczynający się i kończący się na terytorium Polski oraz poza terytorium Polski, ale też rozpoczynający się i kończący się poza terytorium Polski oraz rozpoczynający się poza terytorium Polski i kończący się na terytorium Polski.

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama