Reklama

22 obywateli Mołdawii oraz 12 Ukrainy na lewych papierach

24/01/2021 10:48

Na pieszym przejściu granicznym w Medyce do odprawy granicznej zgłosiło się 22 obywateli Mołdawii oraz 12 obywateli Ukrainy.

Grupa podróżowała w ruchu bezwizowym na podstawie paszportów biometrycznych. W trakcie odprawy granicznej na kierunku wejściowym do Polski przedstawili funkcjonariuszom zaświadczeniadotyczące pracy sezonowej oraz oświadczenia o powierzeniu pracy, wystawione rzekomo przez przyszłych pracodawców. 

Kontrolerzy nabrali podejrzeń co do autentyczności przedstawionych dokumentów i szczegółowo zweryfikowali cel wjazdu do Polski. W konsekwencji okazało się, że dokumenty są w całości podrobione, a cudzoziemcy przyznali, że fałszywki kupili na Ukrainie za 200 euro. 

Wyjaśnili również, że w rzeczywistości chcieli dotrzeć do Niemiec i tam podjąć nielegalną pracę zarobkową. Wszyscy otrzymali decyzje o odmowie wjazdu i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.
J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości