Aż 22 pary, zebrane w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie, odebrały 27 września Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez prezydenta RP. Nie zabrakło życzeń i ciepłych słów od włodarzy gminy i miasta, kwiatów i artystycznego występu, a nawet toastu lampką wina.
Złote gody, a więc 50 przeżytych wspólnie lat, świętowały pod koniec września 22 pary. Medale, kwiaty i drobne upominki odbierali[paywall]: Helena i Mieczysław Wróblowie, Józefa i Jan Florkowie, Władysława i Stanisław Świądrowie, Zofia i Jan Żelakowie , Wiesława i Paweł Zającowie, Olga i Bogdan Kożakowie, Zofia i Michał Folisowie, Wanda i Stanisław Rabczakowie, Krystyna i Marian Czyżowie, Helena i Eugeniusz Wiśniowscy, Krystyna i Kazimierz Orłowscy, Irena i Józef Ćwikowie, Franciszka i Bogusław Popkiewiczowie, Maria i Stanisław Tworzydłowie, Natalia i Michał Ozibkowie, Alicja i Franciszek Czternastkowie, Teresa i Gustaw Storkowie, Regina i Jan Miarowie, Maria i Stanisław Królowie, Lubomira i Józef Michałowie, Czesława i Zdzisław i Pasińscy, Helena i Czesław Matulowie. Jako że 14 par to mieszkańcy miasta Radymna, a 8 pochodzi z terenu gminy wiejskiej, na uroczystości obecni byli zarówno burmistrz Mieczysław Piziurny, jak i wójt Bogdan Szylar. Obaj o przebytej przez jubilatów małżeńskiej drodze mówili z wielkim uznaniem, obaj składali małżonkom serdeczne życzenia kolejnych spędzonych wspólnie lat. Częśś oficjalną, oprócz wręczenia medali, legitymacji i listów gratulacyjnych, dopełniły występy zespołu „Mali Radymianie” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ostrowie. Potem przyszedł czas na spotkania na niwie towarzyskiej, a jubilaci, wspominając i żartując, spędzili miłe chwile w niedawno odnowionych pomieszczeniach MOK.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze