Reklama

228. rocznica uchwalenia trzeciomajowej konstytucji

10/05/2019 15:30

Zgodnie z wieloletnią tradycją 3 maja uczczono w mieście rocznicę uchwalenia konstytucji. W obchodach udział wzięli tutejsi samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, harcerze, uczniowie. Dopisali też mieszkańcy.

Obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Świętej Barbary oo. Bernardynów[paywall]. Liturgię koncelebrowali gwardian klasztoru Bernardynów o. Izajasz Styczyński oraz proboszczowie miejskich parafii – ks. Tadeusz Gramatyka i ks. Jana Miazga, a jej oprawę muzyczną zapewnił Chór Parafialny św. Barbary i Orkiestra Dęta Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku. We mszy uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy, kierownicy i prezesi instytucji oraz spółek miasta i powiatu, poczty sztandarowe i zaproszeni goście.

Po eucharystii zebrani przeszli pod tablicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 maja. Tu z okolicznościowym przemówieniem wystąpił starosta przeworski Bogusław Urban, a poszczególne delegacje złożyły kwiaty.

Reklama


fot.UM Przeworsk
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama