Zgodnie z wieloletnią tradycją 3 maja uczczono w mieście rocznicę uchwalenia konstytucji. W obchodach udział wzięli tutejsi samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, harcerze, uczniowie. Dopisali też mieszkańcy.
Obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Świętej Barbary oo. Bernardynów[paywall]. Liturgię koncelebrowali gwardian klasztoru Bernardynów o. Izajasz Styczyński oraz proboszczowie miejskich parafii – ks. Tadeusz Gramatyka i ks. Jana Miazga, a jej oprawę muzyczną zapewnił Chór Parafialny św. Barbary i Orkiestra Dęta Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku. We mszy uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy, kierownicy i prezesi instytucji oraz spółek miasta i powiatu, poczty sztandarowe i zaproszeni goście.
Po eucharystii zebrani przeszli pod tablicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 maja. Tu z okolicznościowym przemówieniem wystąpił starosta przeworski Bogusław Urban, a poszczególne delegacje złożyły kwiaty.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze