Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Medyki ujawnili próbę nielegalnego przewozu znacznej ilości gotówki. Ponad 23 tys. euro było ukrytych pod siedzeniem w autokarze.
Próba przekroczenia granicy bez złożenia odpowiedniej deklaracji dotyczącej przewozu waluty nie powidła się, a osoba, która nie zgłosiła chęci przewiezienia środków pieniężnych przekraczających 10 tys. euro została ukarana mandatem w wysokości 7 tys. zł.
Przypominamy, że obowiązek zgłoszenia przewożonej waluty dotyczy zarówno wjazdu na terytorium Unii Europejskiej, jak i opuszczania go.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze