16 sierpnia br. upłynął termin zgłaszania wniosków w ósmym naborze Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Władze Przemyśla złożyły trzy wnioski we wszystkich trzech kategoriach: „dużego naboru”, inwestycji, których wartość dofinansowania nie może przekroczyć 2 mln zł oraz inwestycji, których wartość dofinansowania nie może przekroczyć 8 mln zł.
Wnioski w ósmym naborze można było składać przez niecały miesiąc. Inauguracja nastąpiła 20 lipca br. Na czym polega owy program?
Ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez województwa, gminy, powiaty, miasta lub ich związki w całej Polsce. Samorządy lokalne mogą się ubiegać o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych założeń[paywall].
W ósmym naborze wysokość dofinansowania zależała od rodzaju inwestycji. Można zyskać aż 95 procent jej wartości, jeśli złożyło się wnioski o m.in.: budowę lub modernizację infrastruktury – drogowej, gospodarki odpadami (w tym spalarnie, przetwarzanie biologiczne, segregacja), wodno-kanalizacyjnej (w tym oczyszczalni), źródeł ciepła sieciowego zeroemisyjnego czy odnawialnych źródeł energii.
Można się także starać o dofinansowanie na poziomie 90, 85 i 80 procent wartości inwestycji, ale o szczegółach rozwodzić się nie będziemy, bo Przemyśl na te poziomy nie aplikował.
Warto także wiedzieć, że w czasie ósmego naboru każdy samorząd lokalny mógł zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 2 mln zł, jeden, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 8 mln zł oraz jeden, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł.
16 sierpnia br. upłynął termin składania wniosków.
– Zgodnie z wnioskami mieszkańców, ustaleniami z przewodniczącymi zarządów osiedli i radnych, ósmą edycję w całości chcielibyśmy przeznaczyć na remonty dróg, które ze względu na swoje parametry mają za niską punktację, aby otrzymać dofinansowanie z innych programów – wyjaśnił prezydent miasta Wojciech Bakun.
W związku z tym miasto złożyło wnioski w ramach tzw. naboru dużego na remont lub modernizację następujących ulic:
a także na remont chodników przy ulicach:
oraz
W ramach naboru projektów do kwoty dofinansowania 8 mln władze miasta złożyły wniosek o kompleksowy remont mostu im. Ryszarda Siwca.
Wreszcie jeśli chodzi o nabór projektów o wartości dofinansowania 2 mln władze miasta zdecydowały się aplikować o pieniądze na rewitalizację Parku Miejskiego im. Mariana Strońskiego. Który przejdzie pozytywną weryfikację i otrzyma dofinansowanie? Czas pokaże.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze