Srogie konsekwencje poniosą uchwyceni kilka dni temu w oku kamery dwaj kierowcy poruszający się drogami powiatu krośnieńskiego.
Siedzący za kierownicą bmw 26-letni obywatel Ukrainy, po serii niebezpiecznych manewrów, w tym wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych i przekroczeniu prędkości, zarejestrowanych na odcinku drogi krajowej nr 19, w miejscowości Lipowica, został ukarany przez policję wynoszącym 3 tys. zł mandatem i utratą 28 punktów karnych. Dodatkowo zatrzymano mu też prawo jazdy. Prawko stracił też 43-letni obywatel Węgier podróżujący peugeotem drogami miejscowości Rogi. Jazda z prędkością 126 km/h w terenie zabudowanym będzie go słono kosztować. Tym bardziej, że był już karany za podobne wykroczenie. „Mężczyzna działał w warunkach tzw. „recydywy”, która oznacza podwojenie wysokości kary finansowej w przypadku złamania przez kierującego tego samego przepisu na przestrzeni 2 lat od daty popełnienia poprzedniego” – wyjaśnia policja. 43-latek utracił 15 punktów karnych i będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze