Reklama

28 punktów karnych i 3 tys. grzywny dla kierowcy bmw i 15 punktów i 5 tys. mandatu dla prowadzącego peugeota

Srogie konsekwencje poniosą uchwyceni kilka dni temu w oku kamery dwaj kierowcy poruszający się drogami powiatu krośnieńskiego.

Siedzący za kierownicą bmw 26-letni obywatel Ukrainy, po serii niebezpiecznych manewrów, w tym wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych i przekroczeniu prędkości, zarejestrowanych na odcinku drogi krajowej nr 19, w miejscowości Lipowica, został ukarany przez policję  wynoszącym 3 tys. zł mandatem i utratą 28 punktów karnych. Dodatkowo zatrzymano mu też prawo jazdy. Prawko stracił też 43-letni obywatel Węgier podróżujący peugeotem drogami miejscowości Rogi. Jazda z prędkością 126 km/h w terenie zabudowanym będzie go słono kosztować. Tym bardziej, że był już karany za podobne wykroczenie. „Mężczyzna działał w warunkach tzw. „recydywy”, która oznacza podwojenie wysokości kary finansowej w przypadku złamania przez kierującego tego samego przepisu na przestrzeni 2 lat od daty popełnienia poprzedniego” – wyjaśnia policja. 43-latek utracił 15 punktów karnych i będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. zł.

 

Reklama

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama