3 lutego burmistrz Kańczugi Andrzej Żygadło odebrał promesę w wysokości 636 tys. 188 zł na rozbudowę żłobka w Kańczudze. Kwota ta pozowali stworzyć w mieście 30 nowych miejsc opieki dla maluchów.
Promesę przekazała podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Alina Nowak oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Okazją do jej odebrania była konferencja regionalna zorganizowana w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, podsumowująca[paywall] programy i działania realizowane przez reprezentowany przez panią minister resort na rzecz rodzin, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.
Pozyskane przez UMIG pieniądze pozwolą na gruntowną rozbudowę istniejącego w mieście żłobka. Według planów urzędu do końca roku powstanie dwie nowe sale, każda mogąca pomieścić piętnaścioro maluchów. Oczywiście sale zostaną w pełni wyposażone i obudowane niezbędnym zapleczem sanitarno-technicznym. W planach jest też budowa tarasu, który ma być jednocześnie miniaturowym placem zabaw, a więc przestrzenią stwarzającą możliwość złapania haustu świeżego powietrza. Całkowity koszt przedsięwzięcia powinien się zamknąć w kwocie około 792 tys. zł, co oznacza, że wkład własny gminy będzie stosunkowo niewielki, wyniesie nieco ponad 155 tys. Same prace budowlane mają się zakończyć późną jesienią, a w UMIG zakładają, że odbiory i uzyskanie niezbędnej dokumentacji powinno się udać w grudniu br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze