Reklama

30 miejsc w żłobku do końca roku?

16/02/2020 15:18

3 lutego burmistrz Kańczugi Andrzej Żygadło odebrał promesę w wysokości 636 tys. 188 zł na rozbudowę żłobka w Kańczudze. Kwota ta pozowali stworzyć w mieście 30 nowych miejsc opieki dla maluchów.

Promesę przekazała podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Alina Nowak oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Okazją do jej odebrania była konferencja regionalna zorganizowana w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, podsumowująca[paywall] programy i działania realizowane przez reprezentowany przez panią minister resort na rzecz rodzin, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.

Dwie nowe sale

Pozyskane przez UMIG pieniądze pozwolą na gruntowną rozbudowę istniejącego w mieście żłobka. Według planów urzędu do końca roku powstanie dwie nowe sale, każda mogąca pomieścić piętnaścioro maluchów. Oczywiście sale zostaną w pełni wyposażone i obudowane niezbędnym zapleczem sanitarno-technicznym. W planach jest też budowa tarasu, który ma być jednocześnie miniaturowym placem zabaw, a więc przestrzenią stwarzającą możliwość  złapania haustu świeżego powietrza. Całkowity koszt przedsięwzięcia powinien się zamknąć w kwocie około 792 tys. zł, co oznacza, że wkład własny gminy będzie stosunkowo niewielki, wyniesie nieco ponad 155 tys. Same prace budowlane mają się zakończyć późną jesienią, a w UMIG zakładają, że odbiory i uzyskanie niezbędnej dokumentacji powinno się udać w grudniu br.

Kontynuacja polityki społecznej burmistrza

– Prawie dwa lata temu nastawiałem się na to, żeby w Kańczudze powstał basen, na który miasto czekało 20 lat i w tym roku robimy dokumentację. Zależało mi na tym, żeby szkoła muzyczna I stopnia, która obecnie mieści się w obiektach szkoły podstawowej, miała swój budynek, ale też na tym, żeby w szkole, którą kończyłem, czyli w Zespole Szkół w Kańczudze, nie miały miejsca sytuacje, jaka była dwa lata temu, gdy nie utworzono żadnej klasy. Zależało mi wreszcie na tym, żeby przedszkole i żłobek się rozbudowywały, bo takie są potrzeby miasta. I teraz to wszystko się dzieje – komentuje promesę burmistrz Andrzej Żygadło. – Czuję ogromną satysfakcję, że to, co obiecałem w kampanii, właśnie się realizuje – mówi, zaznaczając, że jako człowiek munduru nigdy nie lubił rzucać słów na wiatr.
pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości