To było najdłuższe w historii budżetu obywatelskiego w nadsańskim mieście oczekiwanie na ogłoszenie oficjalnych wyników. Trwało... kilka tygodni.
O kulisach już raz pisaliśmy, sprawa nie została jeszcze zakończona, ale na protokole końcowym widnieje dość podpisów członków Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego 2021, by można było wreszcie podać, jakie projekty i w jakiej kategorii będą realizowane w przyszłym roku[paywall].
Przypomnijmy, że na Budżet Obywatelski 2021 miasto przeznaczyło prawie 2 mln zł. Głosować można było w trzech kategoriach (inwestycje, zadania osiedlowe, projekty kulturalno-sportowo-rekreacyjne). Łącznie w przyszłym roku zrealizowanych zostanie 37 różnych inwestycji. 4 w pierwszej kategorii, 21 w drugiej, 12 w trzeciej.
W tej pierwszej to: zadaszenie orlika przy ul. Dworskiego za 394 tys. zł. Projekt został zgłoszony przez Henryka Łaskarzewskiego i zakłada wybudowanie namiotu pneumatycznego o długości 60 metrów, szerokości 35 metrów i 10 metrach wysokości. Dzięki temu z obiektu będzie można korzystać w zimie i przy niesprzyjającej pogodzie. 394 tys. 700 zł będzie kosztowało wybudowanie skateparku przy ul. 22 Stycznia. Projekt został zgłoszony przez Monikę Zapałowską i Gretę Ostrowską. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie nawierzchni betonowej oraz różnych urządzeń, m.in. takich jak: rank ramp, quarter pipe, funbox, grinbox, poręcze. Projekt „Bezpieczny Przemyśl” będzie kosztował 251 tys. 300 zł i został zgłoszony przez szefa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Rafała Kijankę. Zakłada utworzenie sieci 30 zewnętrznych automatycznych defibrylatorów. Aparaty AED mogą przywrócić poprawny rytm pracy serca u osoby z nagłym zatrzymaniem krążenia (NZK). Urządzenia będą rozmieszczone w miejscach o natężonym przepływie ludności, czyli na przystankach autobusowych, w autobusach komunikacji miejskiej, na placach, dworcach, skrzyżowaniach i obiektach sportowych. Czwarty projekt (jeszcze nie wiadomo za ile), zgłoszony przez radnego Marcina Kowalskiego (Wspólnie dla Przemyśla), dotyczy budowy mostku na przepławce oraz ścieżki pieszo-rowerowej o długości 500 m w stronę kapliczki na os. Kmiecie.
Szczegóły inwestycji i pomysłów można znaleźć na stronie internetowej www.przemysl.pl, a także w numerze papierowym naszego tygodnika.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szkoda słów. Tyle czasu , szybciej głosy były policzone jak na prezydenta Polski się głosowało. Nic nie mają teraz do roboty ,podczas pandemia. Reszta jak np.Mops to samo kilka osób pracuje reszta laba.
Komisja się nie popisała. Ile projektów pana przewodniczącego przeszło? Zgłosił 8.
Pan Bartek zgłosił chyba rekordowa ilość i ... żaden nie przeszedł więc trzeba było dac sobie czas na szukanie sposobu jak by tu zorganizować mały szacher-macher i wygrać (to jakby ktoś się pytał skąd opoznienie). Nie udało się więc trzeba było się w końcu podpisać.
Szkoda słów. Tyle czasu , szybciej głosy były policzone jak na prezydenta Polski się głosowało. Nic nie mają teraz do roboty ,podczas pandemia. Reszta jak np.Mops to samo kilka osób pracuje reszta laba.
Komisja się nie popisała. Ile projektów pana przewodniczącego przeszło? Zgłosił 8.
Pan Bartek zgłosił chyba rekordowa ilość i ... żaden nie przeszedł więc trzeba było dac sobie czas na szukanie sposobu jak by tu zorganizować mały szacher-macher i wygrać (to jakby ktoś się pytał skąd opoznienie). Nie udało się więc trzeba było się w końcu podpisać.