Reklama

38 nowych pograniczników złożyło ślubowanie [ZDJECIA]

Przyjęcie w szeregi BiOSG 38 nowych funkcjonariuszy, jakie świętowano w placówce w ostatni czwartek czerwca, zbiegło się z uroczystym upamiętnieniem patrona jednostki – gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego ps. „Jur”, któremu oddano cześć, odsłaniając okolicznościowy mural.

Nowo przejęci funkcjonariusze, którym towarzyszyły rodziny i najbliżsi, złożyli tego dnia uroczyste ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego. Po pomyślnie zakończonej rekrutacji czeka ich szkolenie w jednym z ośrodków szkoleniowych SG, a po jego zakończeniu zameldują się w placówkach SG na Podkarpaciu (głównie będą to przejścia graniczne w Korczowej, Medyce, Budomierzu i Krościenku oraz placówki SG w Czarnej Górnej, Huwnikach, Stuposianach i Wojtkowej). Starsi koledzy świeżo upieczonych pograniczników też mieli swoje święto. Uroczystość była bowiem sposobnością do wręczenia wyróżnień i odznaczeń resortowych, jak i odznak za honorowe krwiodawstwo.

Złoty Medal za Długoletnia służbę otrzymał por. SG Daniel Krzywucki, srebrny – ppłk SG Joanna Zarańska, mjr SG Tomasz Skawiński, mjr SG Tomasz Szott, mjr SG Sylwia Łaba, mjr SG Grzegorz Kowalski, kpt. SG Mariusz Aftanas, por. SG Marcin Klimko oraz st. chor. szt. SG Marek Płeszka, natomiast medalem brązowym[paywall] uhonorowano 8 funkcjonariuszy. Tego dnia wręczono też Odznaki Straży Granicznej i Odznaki Pamiątkowe BiOSG, jak również uhonorowano oficerów, którzy zasłużyli się dla działalności placówki Straży Granicznej w Korczowej. Otrzymali oni odznaki im. mjr. Władysława Raginisa. Docenieni zostali także honorowi krwiodawcy będący w szeregach BiOSG – łącznie Odznaki Honorowe PCK oraz Odznaki Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi I, II oraz III stopnia, nadawane przez Polski Czerwony Krzyż, otrzymało 8 osób. Osobne wyróżnienia trafiły do funkcjonariuszy zasłużonych dla związków zawodowych, natomiast 16 osób otrzymało akty mianowania na pierwszy stopień służbowy w korpusie chorążych.

Reklama

Na finał odsłonięto mural na budynku komendy BiOSG z wizerunkiem patrona – gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego ps. „Jur”. Wydarzenie zbiegło się z 75. rocznicą jego śmierci. Malunek wykonała lokalna artystka Weronika Nalepa.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama