W poniedziałek, 26 sierpnia, w przemyskiej delegaturze podkarpackiego urzędu wojewódzkiego przeprowadzono kontrolę legalności pobytu obywatela Filipin. Jak się okazało, mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie.
Obywatel Filipin złożył w urzędzie wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę jako kierowca ciężarówki.
Funkcjonariusze Wydziału do Spraw Cudzoziemców BiOSG przyjrzeli się jednak dokładnie legalności jego pobytu w Polsce. Okazało się, że mężczyzna przebywał w naszym kraju niezgodnie z przepisami.
Filipińczyk przedstawił do kontroli paszport oraz litewską kartę pobytu, która od maja br. była zastrzeżona w europejskiej bazie SIS. Litewskie władze unieważniły bowiem dokument z powodu rozwiązania umowy o pracę w tym kraju.
Funkcjonariusze BiOSG wydali 48-letniemu Filipińczykowi decyzję zobowiązującą go do powrotu do swojego kraju. To konsekwencja nielegalnego pobytu, jak i przekroczenia granicy wbrew przepisom
– przekazał rzecznik prasowy BiOSG, por. SG Piotr Zakielarz.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze