Reklama

48-letni Filipińczyk przebywał w Polsce nielegalnie

27/08/2024 19:46

W poniedziałek, 26 sierpnia, w przemyskiej delegaturze podkarpackiego urzędu wojewódzkiego przeprowadzono kontrolę legalności pobytu obywatela Filipin. Jak się okazało, mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie.

Obywatel Filipin złożył w urzędzie wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę jako kierowca ciężarówki.

Funkcjonariusze Wydziału do Spraw Cudzoziemców BiOSG przyjrzeli się jednak dokładnie legalności jego pobytu w Polsce. Okazało się, że mężczyzna przebywał w naszym kraju niezgodnie z przepisami.

Filipińczyk przedstawił do kontroli paszport oraz litewską kartę pobytu, która od maja br. była zastrzeżona w europejskiej bazie SIS. Litewskie władze unieważniły bowiem dokument z powodu rozwiązania umowy o pracę w tym kraju.

Reklama

Funkcjonariusze BiOSG wydali 48-letniemu Filipińczykowi decyzję zobowiązującą go do powrotu do swojego kraju. To konsekwencja nielegalnego pobytu, jak i przekroczenia granicy wbrew przepisom

– przekazał rzecznik prasowy BiOSG, por. SG Piotr Zakielarz.

em.

Aplikacja na Androida

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości