W siedzibie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się ślubowanie nowych funkcjonariuszy. W 48-osobowej grupie wypowiadającej treść roty ślubowania było 20 kobiet.
Ceremonia odbyła się 9 listopada br., oczywiście w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej oraz rodzin rekrutów. Ślubowanie odebrał komendant BiOSG, gen. bryg. SG Andrzej Popko.
– Gratuluję wam pozytywnego zakończenia procesu rekrutacyjnego i życzę powodzenia w dalszych etapach szkolenia. Moment, w którym zdecydowaliście się, aby zostać funkcjonariuszami naszego oddziału Straży Granicznej, jest wyjątkowy. Bo i wyjątkowe obecnie mamy czasy[paywall]. Czeka na was ogrom wyzwań, a złożona rota to wielki obowiązek, wielki zaszczyt, a także honor. Musicie także pamiętać o jednym: w tym miejscu, na tym placu stoją najlepsi – powiedział.
Jak już wspomnieliśmy, w grupie nowo przyjętych było 20 kobiet i 28 mężczyzn. Młodzi adepci to w większości mieszkańcy Podkarpacia, jedna osoba pochodzi z województwa świętokrzyskiego. Połowa z nich ma wykształcenie wyższe.
Wszyscy przeszli wymagający proces rekrutacji. Młodzi funkcjonariusze za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze