23 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów starosty przeworskiego Bogusława Urbana dla najzdolniejszej młodzieży uczęszczającej do szkół prowadzonych przez powiat przeworski.
Zgodnie z warunkami zawartymi w uchwale Rady Powiatu Przeworskiego, dyrektorzy szkół składają wnioski o stypendia dla uczniów, którzy za poprzedni rok szkolny uzyskali średnią co najmniej 4,90 i ocenę z zachowania co najmniej bardzo dobrą. W przypadku uczniów klas pierwszych – średnią co najmniej 5,00 oraz średni wynik z egzaminu ósmoklasisty co najmniej 80-procentowy.
Jeśli uczeń może się pochwalić szczególnymi osiągnięciami, np. zdobyciem tytułu laureata olimpiady, turnieju albo konkursu o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym, wtedy minimalna średnia ocen to 4,75. Komisja stypendialna[paywall] powołana przez starostę przeworskiego opiniuje złożone wnioski, natomiast zarząd powiatu przeworskiego zatwierdza te zaopiniowane.
Na rok szkolny 2023 – 2024 zostały przyznane 53 stypendia dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku.
Stypendia przyznane są na okres 5 miesięcy dla uczniów klas pierwszych (z możliwością ubiegania się o stypendium w drugim półroczu), 8 miesięcy dla uczniów klas maturalnych, a dla uczniów pozostałych klas na okres 10 miesięcy.
Na uroczystość ich wręczenia przybyli oczywiście nagrodzeni wraz z dyrektorami szkół i rodzicami. Stypendystów nagrodzili naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Przeworsku Joanna Mordarska, wicestarosta przeworski Jacek Kierepka oraz dyrektorzy placówek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze