Długi weekend to nie tylko okazja do odpoczynku i rodzinnych spotkań, ale również zakrapianych imprez. Niestety, niektórzy w dalszym ciągu mają problem z podjęciem decyzji, czy decydują się na spożywanie alkoholu, czy prowadzenie pojazdów mechanicznych.
Przez ostatnie trzy dni, podkarpaccy funkcjonariusze prowadzili wzmożone działania w celu wyeliminowania z ruchu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu.
Podczas akcji „Trzeźwy weekend”, skontrolowali 33 tys. 207 kierowców poruszających się po drogach województwa podkarpackiego. U 55 z nich, badanie wykazało zawartość alkoholu w organizmie. 22 odpowie za wykroczenie, 11 grozi utrata prawa jazdy, a nawet kara pozbawienia wolności.
Policja przypomina: „Piłeś - nie jedź! - to motto, które powinno przeświecać każdemu kierowcy. Dlatego jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze