Reklama

55 nietrzeźwych kierowców złapanych podczas długiego weekendu

Długi weekend to nie tylko okazja do odpoczynku i rodzinnych spotkań, ale również zakrapianych imprez. Niestety, niektórzy w dalszym ciągu mają problem z podjęciem decyzji, czy decydują się na spożywanie alkoholu, czy prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Przez ostatnie trzy dni, podkarpaccy funkcjonariusze prowadzili wzmożone działania w celu wyeliminowania z ruchu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu.

Podczas akcji „Trzeźwy weekend”, skontrolowali 33 tys. 207 kierowców poruszających się  po drogach województwa podkarpackiego. U 55 z nich, badanie wykazało zawartość alkoholu w organizmie. 22 odpowie za wykroczenie, 11 grozi utrata prawa jazdy, a nawet kara pozbawienia wolności.

Policja przypomina: „Piłeś - nie jedź! - to motto, które powinno przeświecać każdemu kierowcy. Dlatego jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze”.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości