W sentymentalną podróż do przeszłości zostali zabrani 1 grudnia uczestnicy obchodów 75-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Przemyślu. Na jubileuszu placówki, od ponad pół wieku służącej młodzieży niepełnosprawnej, nie zabrakło urodzinowego tortu i wspaniałych wrażeń artystycznych.
Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła msza św. w przemyskiej archikatedrze pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Chudzio. Część oficjalna obchodów odbyła się natomiast w murach przemyskiego Zamku Kazimierzowskiego. Tu gości powitała dyrektor placówki Beata Kozdra, przypominając jej 75-letnią historię (ośrodek funkcjonuje w mieście od 1948 roku) oraz opowiadając zebranym, jak na przestrzeni lat i zachodzących zmian wyglądała edukacja i rehabilitacja podopiecznych.
Rolę konferansjera wydarzenia pełniła tego dnia Anna Kalemba-Piętka, a o wrażenia artystyczne zadbali sami uczniowie, prezentując przygotowany na tę okoliczność montaż słowno-muzyczny, a nast......
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 64% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze