W dwóch turach wspominano 1 września w Jarosławiu rozpoczęcie II wojny światowej. Najpierw o symbolicznej godzinie 4.45 zapalono znicze pod pomnikiem Walk i Męczeństwa, a potem w samo południe odbył się apel z udziałem władz, żołnierzy i uczniów.
W południe w tym samym miejscu odbył się uroczysty apel. Wzięli w nim udział: burmistrz Waldemar Paluch wraz z zastępcą Dariuszem Traczem, poseł Mieczysław Kasprzak, dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Marcin Zaborniak, starosta jarosławski Stanisław Kłopot, przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Szczepan Łąka wraz z radnymi, delegacje PWSTE oraz przedstawiciele jarosławskich instytucji i przedsiębiorstw, dyrektorzy, nauczyciele, młodzież jarosławskich szkół, dyrektorzy biur parlamentarzystów, służby mundurowe, reprezentanci organizacji, stowarzyszeń, partii politycznych, duchowieństwa, a także mieszkańcy. – W 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej oddajemy cześć tym, którzy jako pierwsi zbrojnie przeciwstawili się agresji, zwykłym ludziom, a zarazem bohaterom, którzy mieli dość hartu ducha i odwagi, aby, nie bacząc na przewagę wroga, stanąć do walki, a następnie nie zaprzestać jej aż do zwycięstwa. Czcimy ich jako wzory postawy prawdziwie patriotycznej. Ich losy powinny być dla nas lekcją, czym jest pokój i umiłowanie wolności – powiedział do zebranych po podniesieniu flagi i odśpiewaniu hymnu burmistrz Waldemar Paluch. – 82 lata minęły od wybuchu II wojny światowej, a ta tragedia jest ciągle żywa w naszej świadomości i pamięci narodowej. Trudno się temu dziwić, bo ten wojenny kataklizm pozostawił w naszym narodzie i w naszym państwie rany, które ciągle się zabliźniają i które ciągle bolą. Miliony ofiar, niepoliczalne cierpienia, straty materialne, które oszacować można tylko statystycznie, a które liczone są w bilionach złotych – w podobnym tonie wypowiadał się starosta Stanisław Kłopot. Po przemówieniach pod pomnikiem złożono kwiaty, a przedstawiciel organizatora zaprosił na wystawę przygotowaną przez Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Anny Jenke w Jarosławiu we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie pod tytułem „Okupacja sowiecka na prawym brzegu Sanu w latach 1939-1941”, którą obejrzeć można do 8 października.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.''Jak możemy oczekiwać idealnych warunków na Ziemi, gdy nasze ciała są grobami zamordowanych zwierząt. Dopóki będą istniały rzeźnie, będą istniały też pola bitew'' - Lew Tołstoj
YOUTUBE.COM - ZIEMIANIE - MORDOWANIE ZWIERZĄT - FILM DOKUMENTALNY
''Jak możemy oczekiwać idealnych warunków na Ziemi, gdy nasze ciała są grobami zamordowanych zwierząt. Dopóki będą istniały rzeźnie, będą istniały też pola bitew'' - Lew Tołstoj
YOUTUBE.COM - ZIEMIANIE - MORDOWANIE ZWIERZĄT - FILM DOKUMENTALNY
EWANGELIA POKOJU - WEGANIZM.COM