Ponad 38 litrów krwi zebrano podczas akcji zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Żołnierski Dar” działający przy 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich.
Akcja została zorganizowana 1 sierpnia – w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przystąpiło do niej łącznie 85 osób - 43 oddały krew w specjalnym autobusie zaparkowanym na Rynku, a 42 w przychodni przy ul. Sportowej.
Jednym z pierwszych, którzy zgłosili się, by oddać krew był sekretarz Przemyśla Dariusz Łapa. – W tym szczególnym dniu 74. rocznicy rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, gdzie nasi przodkowie przelewali krew w dosłownym tego słowa znaczeniu, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju postanowiłem w inny sposób uczcić to wydarzenie... Oddając krew dla potrzebujących w symboliczny sposób nawiązałem do mojego hasła: „Dawniej oni za nas, teraz ja dla innych” – powiedział D. Łapa.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze