Reklama

85 osób podzieliło się krwią

05/08/2018 15:30

Ponad 38 litrów krwi zebrano podczas akcji zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Żołnierski Dar” działający przy 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich.

Akcja została zorganizowana 1 sierpnia – w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przystąpiło do niej łącznie 85 osób - 43 oddały krew w specjalnym autobusie zaparkowanym na Rynku, a 42 w przychodni przy ul. Sportowej.

Jednym z pierwszych, którzy zgłosili się, by oddać krew był sekretarz Przemyśla Dariusz Łapa. – W tym szczególnym dniu 74. rocznicy rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, gdzie nasi przodkowie przelewali krew w dosłownym tego słowa znaczeniu, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju postanowiłem w inny sposób uczcić to wydarzenie... Oddając krew dla potrzebujących w symboliczny sposób nawiązałem do mojego hasła: „Dawniej oni za nas, teraz ja dla innych” – powiedział D. Łapa.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama