Reklama

Absolwenci pielęgniarstwa PWSW już po czepkowaniu

„Z głęboką czcią i dumą przyjmuję dany mi symbol pielęgniarstwa. Ślubuję, że uczynię wszystko, aby stał się on w praktyce symbolem tego, co dobre, ludzkie i szlachetne. Będę przestrzegać zasad etyki zawodowej, rzetelnie przygotowywać się do przyszłej pracy zawodowej. Zawsze będę służyć pomocą potrzebującym, słabym i cierpiącym. Ślubuję dbać o honor uczelni, wzbogacać jej tradycje i dorobek”.

Tymi słowami, 30 pielęgniarek i 7 pielęgniarzy z Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej zobowiązało się do wykonywania właściwie powierzonych obowiązków z okazji otrzymania dyplomu licencjata pielęgniarstwa.

Czepek pielęgniarski ma dwojakie znaczenie. Z jednej strony[paywall] symbolizuje pokorę i gotowość, by służyć drugiemu człowiekowi, z drugiej, dawniej miał funkcjonować także jako odsłonięcie i zabezpieczenie włosów.

Samo czepkowanie to natomiast uroczystość zawodowa, którą organizuje się w oznace pierwszego stopnia wtajemniczenia do zawodu pielęgniarskiego.

Reklama

 


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości