„Z głęboką czcią i dumą przyjmuję dany mi symbol pielęgniarstwa. Ślubuję, że uczynię wszystko, aby stał się on w praktyce symbolem tego, co dobre, ludzkie i szlachetne. Będę przestrzegać zasad etyki zawodowej, rzetelnie przygotowywać się do przyszłej pracy zawodowej. Zawsze będę służyć pomocą potrzebującym, słabym i cierpiącym. Ślubuję dbać o honor uczelni, wzbogacać jej tradycje i dorobek”.
Tymi słowami, 30 pielęgniarek i 7 pielęgniarzy z Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej zobowiązało się do wykonywania właściwie powierzonych obowiązków z okazji otrzymania dyplomu licencjata pielęgniarstwa.
Czepek pielęgniarski ma dwojakie znaczenie. Z jednej strony[paywall] symbolizuje pokorę i gotowość, by służyć drugiemu człowiekowi, z drugiej, dawniej miał funkcjonować także jako odsłonięcie i zabezpieczenie włosów.
Samo czepkowanie to natomiast uroczystość zawodowa, którą organizuje się w oznace pierwszego stopnia wtajemniczenia do zawodu pielęgniarskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze