W zeszłym tygodniu funkcjonariusze Straż y Granicznej z Rzeszowa – Jasionki otrzymali zgłoszenie od Policji, że na stacji paliw w Gawłuszowicach, w naczepie tira wracającego z Grecji ujawniono czterech cudzoziemców.
Okazało się, że młodzi Afgańczycy (18 i 19 lat), którzy od trzech dni podróżowali ukryci w naczepie typu chłodnia cięarówki przewożącej arbuzy z Grecji. Trasa biegła z Grecji przez Bułgarię, Rumunię, Węgry, Słowację do Polski.
Mężczyźni, będąc w Grecji, nielegalnie dostali się do naczepy tira. Wcześniej, zapłacili za wskazanie tira jadącego do Europy zorganizowanej grupie przestępczej po 3 tys. euro od osoby. Celem ich podróż y miały być Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową . Po zatrzymaniu migranci zostali przebadani przez lekarza. Ich stan zdrowia był dobry.
Aktualnie, trwają czynności mające na celu potwierdzenie ich danych osobowych, a także ustalenie szczegół owych okoliczności związanych ze zorganizowanym przekroczeniem granicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze