Reklama

Afgańczycy trzy dni podróżowali ukryci w arbuzach

21/07/2021 11:03

W zeszłym tygodniu funkcjonariusze Straż y Granicznej z Rzeszowa – Jasionki otrzymali zgłoszenie od Policji, że na stacji paliw w Gawłuszowicach, w naczepie tira wracającego z Grecji ujawniono czterech cudzoziemców.

Okazało się, że młodzi Afgańczycy (18 i 19 lat), którzy od trzech dni podróżowali ukryci w naczepie typu chłodnia cięarówki przewożącej arbuzy z Grecji. Trasa biegła z Grecji przez Bułgarię, Rumunię, Węgry, Słowację do Polski.

Mężczyźni, będąc w Grecji, nielegalnie dostali się do naczepy tira. Wcześniej, zapłacili za wskazanie tira jadącego do Europy zorganizowanej grupie przestępczej po 3 tys. euro od osoby. Celem ich podróż y miały być Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową . Po zatrzymaniu migranci zostali przebadani przez lekarza. Ich stan zdrowia był dobry.

Aktualnie, trwają czynności mające na celu potwierdzenie ich danych osobowych, a także ustalenie szczegół owych okoliczności związanych ze zorganizowanym przekroczeniem granicy.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości