Reklama

Afgańczycy ukryli się pośród kosmetyków. Zmierzali do Niemiec

20/11/2021 07:53

Imigranci chcieli dołączyć do rodzin mieszkających w Niemczech.

Kierowca polskiej ciężarówki wiozący transport kosmetyków z Grecji zaalarmował policjantów o podejrzanych odgłosach dochodzących z naczepy. Na miejsce, na parking w Dukli, przyjechał patrol Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Sanoka. 

Po otwarciu ładunku mundurowi ujawnili 2 mężczyzn. Jak się okazało, byli to pełnoletni Afgańczycy bez dokumentów. Po przewiezieniu do placówki strażnicy graniczni zapewnili im napoje oraz żywność.

Mężczyźni przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy do Polski w ukryciu. Dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat.

Zeznali, że do naczepy dostali się jeszcze na terytorium Grecji, bez wiedzy kierowcy. W procederze pomogli im przemytnicy, którzy zainkasowali po 4 tys. euro od każdego z nich. „Opłata” miała być uiszczona przez rodziny cudzoziemców mieszkające aktualnie na terytorium Niemiec. To właśnie do tego kraju zamierzali ostatecznie dotrzeć.

Trwają czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców w ramach umowy o readmisji.

Reklama

Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 210 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy państwowej (w tym 79 na granicy ze Słowacją) w celach migracyjnych. W większości byli to obywatele Turcji, Afganistanu, Syrii i Indii.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości