W połowie września uczniowie oraz nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu wyruszyli na rajdy historyczne po mieście i okolicach.
Po powrocie z tras na uczniów czekał występ zespołu wykonującego piosenki patriotyczne oraz mecz przyjaźni rozegrany pomiędzy nauczycielami a gośćmi ze szkoły partnerskiej w Padeborn.
– Zależało nam na tym, żeby rocznicowe obchody nie miały wyłącznie[paywall] formy akademii, lecz stanowiły cykl różnych wydarzeń zorganizowanych w taki sposób, aby każdy coś dla siebie z tego wyciągnął. Z uroczystej akademii oczywiście nie rezygnujemy, lecz moim zdaniem włączenie aktywności, organizacja historycznych spacerów i lekcji w znacznym stopniu ułatwią zrozumienie i wchłonięcie przekazywanej wiedzy – dodaje dyrektor szkoły.

fot.Miłosz Wilgucki
Zacięty pojedynek w meczu przyjaźni wygrali goście z Niemiec, wspomagani przez uczennice II LO.
Wszyscy uczestnicy rajdu wyruszyli z Rynku. Dwie grupy przeszły trasy około 8-kilometrowe, prowadzące ścieżkami centrum miasta oraz Zielonki. Jedna z grup przemierzyła ponad 13 km trasą forteczna w kierunku Lipowicy. Jednostka „Strzelec”, działająca przy II LO, przeszła trasę Orląt Przemyskich od Niżankowic. Pogoda w poniedziałkowe przedpołudnie dopisała, więc wszyscy wrócili do szkoły z pozytywnym nastawieniem .
– Bardzo nam się podobało, piękna pogoda i ciekawe trasy, którymi nigdy nie szłyśmy. Dodatkowo dowiedziałyśmy się, że kiedyś na ulicy Piotra Skargi 7/1 znajdowała się nasza szkoła. Teraz o tamtych czasach przypomina tablica pamiątkowa, to nowa informacja, o której nie miałyśmy pojęcia – mówią Oliwia i Weronika, uczennice drugiej klasy liceum.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze