Reklama

Aktywna lekcja historii w Morawie

24/09/2018 09:30

W połowie września uczniowie oraz nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu wyruszyli na rajdy historyczne po mieście i okolicach.

Po powrocie z tras na uczniów czekał występ zespołu wykonującego piosenki patriotyczne oraz mecz przyjaźni rozegrany pomiędzy nauczycielami a gośćmi ze szkoły partnerskiej w Padeborn.

– Zależało nam na tym, żeby rocznicowe obchody nie miały wyłącznie[paywall] formy akademii, lecz stanowiły cykl różnych wydarzeń zorganizowanych w taki sposób, aby każdy coś dla siebie z tego wyciągnął. Z uroczystej akademii oczywiście nie rezygnujemy, lecz moim zdaniem włączenie aktywności, organizacja historycznych spacerów i lekcji w znacznym stopniu ułatwią zrozumienie i wchłonięcie przekazywanej wiedzy – dodaje dyrektor szkoły.


fot.Miłosz Wilgucki
Zacięty pojedynek w meczu przyjaźni wygrali goście z Niemiec, wspomagani przez uczennice II LO.

Reklama

Pogoda dopisała

Wszyscy uczestnicy rajdu wyruszyli z Rynku. Dwie grupy przeszły trasy około 8-kilometrowe, prowadzące ścieżkami centrum miasta oraz Zielonki. Jedna z grup przemierzyła ponad 13 km trasą forteczna w kierunku Lipowicy. Jednostka „Strzelec”, działająca przy II LO, przeszła trasę Orląt Przemyskich od Niżankowic. Pogoda w poniedziałkowe przedpołudnie dopisała, więc wszyscy wrócili do szkoły z pozytywnym nastawieniem .

– Bardzo nam się  podobało, piękna pogoda i ciekawe trasy, którymi nigdy nie szłyśmy. Dodatkowo dowiedziałyśmy się, że kiedyś na ulicy Piotra Skargi 7/1 znajdowała się nasza szkoła. Teraz o tamtych czasach przypomina tablica  pamiątkowa, to nowa informacja, o której nie miałyśmy pojęcia – mówią Oliwia i Weronika, uczennice drugiej klasy liceum.


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama