Reklama

Alarm i ewakuacja w komendzie policji w Przemyślu. Policjanci się szkolili

W Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu doszło do groźnego zadymienia na piątym piętrze budynku. Ogłoszono alarm przeciwpożarowy oraz ewakuację pracowników. Spokojnie, to tylko ćwiczenia.


fot.KMP Przemyśl
Strażacy rozwijają drabinę ratunkową przy budynku komendy.

20 października, o godzinie 11, w budynku Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu rozległ się dźwięk alarmu przeciwpożarowego. W jednym z pomieszczeń na piątym piętrze wybuchł pożar. Natychmiast przystąpiono do ewakuowania z budynku wszystkich pracowników.

Pierwsi na miejscu byli strażacy, którzy czym prędzej przystąpili do akcji gaśniczo-ratowniczej. Nagle okazało się, że jeden z pracowników utknął w pokoju zlokalizowanym na ostatnim piętrze budynku. Strażacy ruszyli na ratunek, ponieważ szybko rozprzestrzeniający się ogień odciął pracownikowi drogę ucieczki. Druhowie poradzili sobie z problemem, rozłożyli specjalistyczną drabinę i wydostali uwięzionego pracownika z zadymionego budynku.

Pożar został sprawnie ugaszony. Nikomu nic się nie stało.

To scenariusz ćwiczeń przeciwpożarowych, których głównych celem było sprawdzenie systemu powiadamiania o konieczności ewakuacji policjantów i pracowników policji, reakcji na alarm pożarowy i doskonalenie procedur ewakuacji. 

Reklama


fot.KMP Przemyśl
Ewakuacja osoby uwięzionej w budynku.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości