Od 13 do 15 lutego br. w Rzeszowie trwały Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych – juniorów U-20 (roczniki 2007 – 2008) oraz juniorów młodszych U-18 (roczniki 2009 – 2010). Na starcie nie mogło zabraknąć przedstawicieli „królowej sportu” z UKS „Tempo 5” Przemyśl. Spisali się kapitalnie, zdobywając trzy medale! Eryk Trojnar został mistrzem Polski. Gratulujemy!
Kiedy pokolenie przemyskich lekkoatletów, której liderką była wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych Anna Kicińska, skończyło juniorski wiek, wydawało się, że wychowanie kolejnej „medalodajnej” grupy nie będzie łatwą sprawą. Ale nie! Mozolna, czasochłonna, realizowana punkt po punkcie, krok po kroku, praca trenerskiego zespołu UKS „Tempo 5” przyniosła kapitalne efekty.
Potwierdzeniem był występ podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Rzeszowie. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Na starcie stanęło prawie 1 tys. 400 zawodników z ponad 300 klubów z całej Polski. Wśród nich 10-osobowa grupa z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tempo 5”. Zawodniczki i zawodnicy, którzy prawo występu wywalczyli sobie dzięki bardzo dobrym występom w zawodach kwalifikacyjnych i uzyskanych tam rezultatom.
Młodzi przemyślanie zaprezentowali się wybornie. Zdobyli trzy medale, co przełożyło się na 20. miejsce w klasyfikacji medalowej! Biorąc pod uwagę warunki, w jakich przygotowują się lekkoatleci UKS „Tempo 5” i porównując je ze znacznie większymi lekkoatletycznymi klubami, to ogromny sukces. Świetną dyspozycję zaprezentował podopieczny Marii Sugier Eryk Trojnar (2009), który startował w biegu na 60 m ppł w kategorii wiekowej U-18. Z drugim wynikiem eliminacji (7,99 s) awansował do finału, a w nim po pasjonującej walce zdobył złoty medal, uzyskując bardzo wartościowy rezultat (7,83 s). To trzeci wynik w historii polskiej lekkoatletyki na hali w tej kategorii wiekowej! Najlepszy należy do czołowego obecnie płotkarza w Europie Jakuba Szymańskiego (7,73 s uzyskane w lutym 2019 r. w Toruniu).
Kapitalnie zaprezentowali się również przemyscy sprinterzy w biegach na 60 m w kategorii juniorów (U-20). Angela Cielecka (2008) w eliminacjach uzyskała wynik 7,57 s (rekord życiowy), a w finale pobiegła jeszcze szybciej i z rezultatem 7,53 s zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Srebro przegrała o... jedną setną sekundy. Jeszcze bardziej wyrównany był bieg na 60 m juniorów (U-20). Bartłomiej Kulpiński (2008) wszedł do finału z najlepszym wynikiem eliminacji (6,84 s), będącym jego rekordem życiowym. W biegu finałowym, w którym o kolejności decydowały tysięczne sekundy (!), Bartek był trzeci (6,86 s), zdobywając brązowy medal. Przynależność do krajowej czołówki sprinterów potwierdził w biegu na 200 m. W eliminacjach uzyskał trzeci wynik (21,76 s; rż) w całej stawce. Finał zakończył na bardzo wysokim 4. miejscu z rezultatem 21,91 s.
Pozostałe wyniki przemyskich lekkoatletów: 12. Konrad Kieryk (2010) – trójskok (12,24 m); 15. Fabian Gierczak (2009) – 200 m (23,23 s; rż); 20. Aleksander Grzywacz (2009) – 200 m (23,51 s; rż); 26. Sabina Zając (2010) – 1000 m (3:15,15 min); 28. Liliana Gaweł (2010) – 600 m (1:42,90 min; rż); 31. Gabriela Rokitowska (2007) – 400 m (63,20 s); 33. Aneta Buciak (2010) – 60 m (8,39 s).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze