Reklama

Alkohol wygrał ze zdrowym rozsądkiem

24/06/2022 10:52

Tylko 28 czerwca w powiecie przemyskim, policja zatrzymała 3 kierowców, którzy tego dnia powinni zdecydowanie odpuścić sobie jazdę.

W Nienadowej 42-letni rowerzysta z 1,18 promila alkoholu w organizmie w ramach nauczki otrzymał niemały mandat, bo wynoszący aż 2,5 tys zł.

Kilka minut później w tej samej miejscowości 50-letni kierowca audi stracił prawo jazdy na 3 miesiące i stanie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu. Wydmuchał 0,36 promila.

Wtorkowy wieczór okazał się też pechowy dla 22-letniego motocyklisty w Birczy, który nie dość, że nie posiadał uprawnień na ten środek transportu oraz polisy OC, to w wydychanym powietrzu miał 0,22 promila.

Reklama

Za swoje zachowanie stanie przed sądem. U wielu osób alkohol powoduje wzrost pewności siebie oraz chęć podejmowania ryzykownych zachowań, a od tego to już tylko krok do narażenia życia własnego, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama