Władze gminy Radymno planują rozwinąć bazę sportowo-rekreacyjno-edukacyjną na swoim terenie. Inwestycje mają objąć prawie wszystkie miejscowości gminy, tak by każdy mieszkaniec mógł z nich skorzystać. Pierwsze umowy już zostały parafowane.
Chodzi nie tylko o budowę nowych, ale też modernizację istniejących obiektów na terenie gminy. Plany są śmiałe i obejmują łącznie kilkanaście obiektów sportowo-rekreacyjnych. Wójt gminy Radymno Bogdan Szylar zapowiedział m.in. budowę długo wyczekiwanej sali gimnastycznej w Korczowej przy tamtejszej szkole podstawowej. Ta inwestycja pochłonąć ma ponad 9 mln zł. Nową świetlicę wiejską, za ponad 2 mln zł, zyskać mają natomiast mieszkańcy Sośnicy. Z kolei w Duńkowicach, Michałówce, Nienowicach, Chotyńcu, Zabłotcach, Świętem i Skołoszowie powstaną wielofunkcyjne boiska o sztucznej nawierzchni do gry w piłkę nożną i piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i w tenisa (po jednym w każdej z wymienionych miejscowości). Ta infrastruktura kosztować ma blisko 4 mln zł. Jeśli chodzi o obiekty już istniejące, modernizację przejdzie budynek szatni sportowej w Ostrowie, a przy sąsiadującym boisku sportowym zostaną zamontowane[paywall] zadaszone trybuny. Kolejną inwestycją w sport ma być też modernizacja boisk do piłki nożnej w Budzyniu i w Łazach.
Natomiast mieszkańcy Ostrowa i Młynów zyskają miejsca do rekreacji w postaci altanek, zaś inwestycje planowane w Duńkowicach i Budzyniu na pewno ucieszą młodych rodziców i najmłodszych mieszkańców. Będą to place zabaw. Realizacja wszystkich tych zamierzeń weszła we wstępną fazę. W poniedziałek, 27 czerwca w Urzędzie Gminy Radymno, w obecności radnych gminy, parafowano pierwsze umowy z wykonawcami. Budowę sali gimnastycznej w Korczowej zrealizować ma białostocka firma Dynamik Mariusz Pawłowski, natomiast budowy świetlicy w Sośnicy, modernizacji szatni w Ostrowie i Skołoszowie oraz montażu zadaszenia trybun w Ostrowie podejmie się Zakład Usługowy Remontowo- Budowlany Antoni Bar z Przemyśla. Przeworska firma Arkadiusz Gagat F.H. Solo zrealizuje natomiast resztę wymienionych wcześniej zadań (boiska, altany i place zabaw).
Prace w ramach zadania „Budowa i modernizacja infrastruktury sportowo-rekreacyjno- edukacyjnej na terenie gminy Radymno” przewidziane są na lata 2022/2023. Pochłoną one 16 mln zł, przy czym połowa tej sumy to dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.
Jak zaznaczył wójt gminy B. Szylar, to największa inwestycja gminna – obok wodno-kanalizacyjnych - w okresie ostatnich lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze