Dni Miasta Przemyśla, czyli popularna „Wincentiada”, to nie tylko uczta kulturalno-rozrywkowo-muzyczna, ale także dobry moment na partnerskie rozmowy. Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale w tym czasie w nadsańskim grodzie gościły delegacje kilku partnerskich miast Przemyśla. Podpisana została także kolejna umowa – nowym, dziewiątym miastem partnerskim zostało angielskie Bolton.
Do Przemyśla przyjechały delegacje z: Paderborn (Niemcy) – na czele z burmistrzem Michaelem Dreierem, Egeru (Węgry) – na czele z wiceburmistrz Judith Gál, Humennego (Słowacja) – na czele z burmistrzem Milošem Meričką, Mościsk (Ukraina) – na czele z merem Miroslawem Pelcem, Truskawca (Ukraina) – na czele z merem Andryjem Kulczynskym, Kamieńca Podolskiego (Ukraina) – na czele z merem Mychajłem Positką, Le Mans (Francja) – na czele z wiceburmistrzami: Sophią Moisy i Yvessą Calippe oraz z Boltonu (Anglia) – na czele z zastępcą burmistrza Andrew Morganem. Obecna była również konsul z Konsulatu Generalnego Niemiec z Krakowa Dagmar Hillebrand.
Oficjalne spotkanie w przemyskim magistracie upłynęło na rozmowach i planach na przyszłość. Najbardziej wzruszającym momentem było pożegnanie burmistrza Paderborn M. Dreiera, który w br. kończy swoją kadencję i nie będzie się ubiegał o reelekcję. W uznaniu jego wieloletnich zasług prezydent Przemyśla W. Bakun wręczył mu symboliczną statuetkę niedźwiadka z dedykacją: „Michael Dreier – najlepszy przyjaciel miasta Przemyśla”...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 64% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze