Reklama

Anna Kicińska mistrzynią Polski U-20 w pchnięciu kulą! [ZDJĘCIA]

W Radomiu trwają 78. Mistrzostwa Polski U-20 w lekkoatletyce. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tempo 5” Przemyśl Anna Kicińska został mistrzynią Polski w pchnięciu kulą. Gratulujemy!

Podopieczna trenera Leszka Wojciechowskiego z drugim wynikiem eliminacji (12,50 m) zakwalifikowała się do finału. Eliminacje wygrała Aleksandra Mioskowska (AZS AWF Wrocław) z wynikiem 12,96 m. To była jednak cisza przed burzą…

Anna w finale wręcz znokautowała rywalki. Jej seria to: 12,70 m; 13,80 m; spalony; 13,12 m; 13,37 m i 14.19 m. Tym ostatnim pchnięciem poprawiła rekord życiowy i przypieczętowała bezdyskusyjny złoty medal! Kolejną zawodniczkę (A. Mioskowska; 13,04 m) wyprzedziła o ponad 1 m. To przepaść.

Reklama

Jutro (28 lipca br.) A. Kicińska wystąpi w finale rzutu dyskiem. Z wielkimi szansami na drugie złoto MP U-20. Wygrała eliminacje z wynikiem 45,11 m. Druga była Alicja Winiarz (AZS AWFiS Gdańsk) – 44,31 m. Trzymamy kciuki!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/07/2024 21:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama