Przemyski Archidiecezjalny Chór „Magnificat” oraz pozostali wykonawcy nagrania Missa solemnis in B minor (h-moll) Ignaza Rittera von Seyfrieda, na czele z dyrygentem ks. prał. dr. Mieczysławem Gniadym, zostali uhonorowani Złotym Orfeuszem, jedną z najważniejszych na świecie nagród muzycznych. Ceremonia wręczenia laurów odbyła się 24 czerwca w Théâtre du Châtelet w Paryżu.
Złote Orfeusze (Orphées D’or) za najlepsze nagrania muzyki wokalnej w różnych kategoriach przyznaje francuska Académie du Disque Lyrique, założona w 1958 roku. Jurorami są wybitni muzykolodzy, dziennikarze muzyczni oraz światowej sławy osobowości sztuki wokalnej.
Z inicjatywy ks. Gniadego doszło też do premierowego nagrania, którego wykonawcami byli: Justyna Stępień – sopran, Ewa Mikulska – alt, Krzysztof Machowski – tenor, Krzysztof Matuszak – bas (soliści Warszawskiej Opery Kameralnej), Archidiecezjalny Chór „Magnificat” z Przemyśla, Chór Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Dyrygował ks. Mieczysław Gniady. Za reżyserię nagrania odpowiadali Małgorzata Polańska i Marcin Domżał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze