Reklama

Archidiecezjalny Chór „Magnificat” wśród laureatów prestiżowej francuskiej nagrody

07/07/2016 15:54

Przemyski Archidiecezjalny Chór „Magnificat” oraz pozostali wykonawcy nagrania Missa solemnis in B minor (h-moll) Ignaza Rittera von Seyfrieda, na czele z dyrygentem ks. prał. dr. Mieczysławem Gniadym, zostali uhonorowani Złotym Orfeuszem, jedną z najważniejszych na świecie nagród muzycznych. Ceremonia wręczenia laurów odbyła się 24 czerwca w Théâtre du Châtelet w Paryżu.

Złote Orfeusze (Orphées D’or) za najlepsze nagrania muzyki wokalnej w różnych kategoriach przyznaje francuska Académie du Disque Lyrique, założona w 1958 roku. Jurorami są wybitni muzykolodzy, dziennikarze muzyczni oraz światowej sławy osobowości sztuki wokalnej.

Z inicjatywy ks. Gniadego doszło też do premierowego nagrania, którego wykonawcami byli: Justyna Stępień – sopran, Ewa Mikulska – alt, Krzysztof Machowski – tenor, Krzysztof Matuszak – bas (soliści Warszawskiej Opery Kameralnej), Archidiecezjalny Chór „Magnificat” z Przemyśla, Chór Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Dyrygował ks. Mieczysław Gniady. Za reżyserię nagrania odpowiadali Małgorzata Polańska i Marcin Domżał.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości