Prawdziwą awanturę wśród radnych wywołał projekt uchwały w sprawie powołania społecznej komisji mieszkaniowej. Kontrowersje wzbudziła nie tylko treść dokumentu, ale sposób wprowadzenia projektu pod obrady.
Aby lepiej zrozumieć kontekst sporu, warto zacząć od krótkiego wprowadzenia. Sesja odbyła się 1 lipca i rozpoczęła się ok. godz. 10, mimo że była zaplanowana na 9.00. Opóźnienie było spowodowane przedłużającym się posiedzeniem komisji rady miejskiej. Przed godz. 14 przewodniczący Maciej Kamiński zgłosił wniosek formalny o przerwę do godz. 17. Radni przewagą jednego głosu zgodzili się (za były: PiS, SLD i Regia Civitas oraz radna niezrzeszona). Po 17-tej kluby Koalicji Obywatelskiej i Wspólnie dla Przemyśla były już jednak mocno przetrzebione.
Projekt uchwały, który wzbudził tyle emocji zakładał jedną istotną zmianę w dotychczasowej uchwale – to[paywall] nie prezydent (jak dotychczas), ale rada miejska ma powoływać społeczną komisję mieszkaniową i to rada ma określić regulamin komisji. Główne zadanie tego organu pozostawało bez zmian – jej celem jest realizacja kontroli społecznej w sprawach dotyczących trybu rozpatrywania i załatwiania wniosków o najem lokali miejskich.
Wojciech Błachowicz (KO) skrytykował wprowadzenie projektu uchwały bez wcześniejszego przedstawienia go pozostałym radnym oraz ogłoszenie w trakcie obrad 3-godzinnej przerwy. – To jest po prostu totalne lekceważenie radnych i ma to obraz grupy mafijnej. W 12 osób państwo się umawiacie – mówił. – Kolejny raz proszę nas nie obrażać, bo pan za daleko się posuwa – przerywał mu przewodniczący M. Kamiński. – Pan nie rozróżnia słowa „obrażać” od ostrej retoryki. Pan jest na takim poziomie, że pan tego nie rozumie. Takie stanowienie prawa powoduje, że cały samorząd się kompromituje – odparował W. Błachowicz.
– Uchwała wprowadzona w takim trybie, wszyscy dobrze o tym wiemy, jest szykowana tylko i wyłącznie po to, żeby pan Janusz Zapotocki mógł zasiadać w tej komisji i nią sterować. Robił to przez wiele lat i będzie robił kolejne lata – stwierdził radny KO. W jego ocenie przez taki krok wnioski będą rozpatrywane bardzo subiektywnie.
W. Błachowicz stwierdził ponadto, że metody procedowania tej uchwały są „bandyckie, drakońskie, pisowskie”, przy czym zaznaczył, że są zgodne z prawem i regulaminem rady. – Chodzi o zasady – podkreślił.
Za takie stwierdzenia przewodniczący odebrał mu głos. W sukurs Błachowiczowi przyszedł Andrzej Zapałowski (WdP), który ostro krytykował przede wszystkim M. Kamińskiego. W końcu i jemu został wyłączony mikrofon.
– Nie będę się zniżał do tego bagna i nie dam się sprowokować – odparł na słowa adwersarzy wiceprzewodniczący rady Janusz Zapotocki (SLD). Argumentując przesłanki wprowadzanej zmiany, mówił, że komisja mieszkaniowa jako organ, który ma sprawować kontrolę nad organem wykonawczym (prezydentem) powinna być powoływana przez radę miejską. Jego zdaniem wtedy „wszystko będzie bardziej przejrzyste”.
– Celem komisji będzie kontrola sposobu rozpatrywania wniosków o najem lokali mieszkalnych. Jej zadaniem nie będzie przydzielanie tych lokali, jej członkowie nie będą ich wynajmować ani sprzedawać. Co jest taką wielką obawą przed powstaniem tej komisji? Dlaczego taka komisja ma nie powstać? – pytał Tomasz Kulawik (SLD).
Odniósł się także do słów Andrzeja Zapałowskiego (WdP), który przypomniał, że kilka tygodni temu radni nie zgodzili się na wprowadzenie do porządku obrad rezolucji w sprawie polskiej szkoły w Mościskach.– Po prostu zagłosowałem przeciw. Nie nazywałem rezolucji bandycką, nie wchodziłem w pańską politykę połączoną z pasją historyczną – powiedział T. Kulawik.
Ostatecznie uchwała została podjęta .
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie żartujcie niezrzeszona tylko z nazwy. Pokazała, że jest możliwa koalicja Kukiz'15 z Pisem :)
Moim zdaniem pan Bugira jest najrzetelniejszym dziennikarzem w życiu. Pozdrawiam
Myślałem kiedyś że radnego z SLD nikt nie przebije w zachowaniu myliłem się, radny Błachowicz to mistrz, wstyd wstyd wstyd
Ogladając "wystapienia"p.Radnego z PO,rece opadają,ten "uśmieszek"i patrzenie na wszystkich ' z gory"utkwił mi w pamięci[pogarda rodem z PISu] dziwie sie że jeszcze wytrzymują z NIM w PO,juz nigdy nie oddam głosu na tego gościa
No cóż przykład idzie z góry od mitrasa i od reszty hołoty
Pan Janusz Zapotocki przez 22-a lata jest w RM czyli u "korytka" i zrobi wszystko natenczas by przy nim pozostać/czasowo był odsunięty /. Obecnie jako główno dowodzący jako wice. przewodniczący RM zasiadając w tej komisji będzie nią sterować tak by ku nieświadomości większości mieszkańców miasta mogli nieliczni tylko zebrać profity z tej posady.
Wszystko jest na dobrej drodze i idzie ku lepszemu.Nowa krew w komisji to i znaczące zmianyLudzie powiadają,ze po zmianach w każdej klatce budynku komunalnego będzie "wygódka" z branży rozrywkowej .
Jak mnie pamięć nie myli "barman" ze słynnego ongiś tartaku w Ostrowie, już jako radny, do spółki z kolegą, też kiedyś dostał mieszkanie (nowe) z puli komunalnej. Teraz, zapewne, chciałby być tym, od którego zdania (opinii, kaprysu, humoru etc.) zależeć będzie los setek rodzin oczekujących na takie lokum, a to już spora zaliczka na ... głosy przy następnych wyborach. Ma się to kiepełe, towarzysze.
No cóż wstyd pisać dlatego jak na mnie krótko. Nie dosyć że ta miescina totalnie upadła gdzie króluje brud, smród i dziadostwo i jeszcze wywoływane nueustannie wojenki marnych politruków zmieniających nieustannie barwy, brakuje jeszcze koloru tęczy. Nie mogę zrozumieć a pamięram Przemyśl dokładnie od lat 60 tych ub wieku, całe lata rządy komunistów później inne dobre zmiany ale czegoś takiego nie pamiętam takiej politycznej hucpy, dziadodstwa i tańca na linie. Kiedy 60 tysięczna już mieścina upada, kiedy w centrum trawa i pokrzywy po pas czasem sięga niskim do klaty oni czyli "wybrańcy Ewy" a raczej przemyskiego suwerena zamiast próbować się jednoczyć w imię wspólnego dobra, próbować po udanym puczu w radzie coś wyżebrać w centrali PIS, próbować coś zbudować to zamiast tego wojna, wojna, wojna, zobaczymy do czego to doprowadzi, ten drugi Grunwald. No cóż można i tak drogi przemyski suwerenie, sami wybraliście i to nie pierwszy raz, Przemyśl niepoprawny, doprowadzi do samobója. Ale ja koniec, jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram.
Świetnie klimat Przemyśla oddaje fanatyczny biorca internetu, niejaki Obserwator. Wtóruje Mu również biorca (z kasy miejskiej), niejaki Kamiński. Obydwu cechuje pieniactwo. Ani jeden, ani drugi, nie mają nic do powiedzenia. Ale nieustannie piszą. Pouczają. Ja przynajmniej skoszę w piątek trawę na działce. A panowie będą dalej pisać, dlaczego trawa w Przemyślu nie jest skoszona?
https://stopwatch360.tumblr.com/ check this blog about the stopwatch
Zaraz, zaaraz! To w sumie ten zapotoczny jest w SLD, czy nie? Czytałem, że go razem z tym drugim karierowiczem Czarzasty wywałił na zbity p... z SLD! A więc jak to jest?
Do tego Obywatela. Chodzi ci o nijakiego obserwatora czy porządnego starego i stałego w poglądach i ocenach PRZEMYSKIEGO OBSERWATORA. Ten pierszwy mnie nie interesuje natomiast ten drugi pisze to co uwaźa za słuszne i istotne, ty zaś jako obywatel na swojej działce możesz również robic co chcesz tylko obywatelu WARA od moich poglądów, zachowań czy moich subiektywnych wpisów. A jeżeli trawa, pokrzywy i inne sięgające niemal do pasa w centrum mieściny chwasty ci nie przeszkadzają ba może dla ciebie są ozdobą królewskiego i wolnego Przemyśla, twój problem, twoja sprawa. A jakiegoś wyimaginowanego Kamińskiego którego znasz, możr twój koleś możesz jedynie porównać do siebie. Powtarzam, wara odemnie, od moich wpisów.
No i wuj ci w oko,jak ci mało to i w drugie.
Tylko tyle prostaku. To przykład chamstwa internetowych, niewychowanych, nowoczesnych troli. A te życzenia skieruj jednocześnie mamusi i pokoleniu wyżej czyli babusi aby zobaczyły co wychowały, jaki będzie z niego przyszły mąż może tatuś. Tyle
Dziwne,że ci wszyscy "obserwatorzy" mają ten san adres IP a poza tym zmień pampersa dziadku,bo śmierdzi na całej Kopernika
Nie wiesz durniu czy dzisiaj po ciebie nie przyjdzie i czy dożyjesz czasów pampersowych. Choć pomimo twego wpisu tak po ludzku nie życzę ci tego.
one of the best i have read about time.I love this article, must read this article zonehttps://www.zycie.pl/forum/post/17178,awantura-o-komisje-mieszkaniowa
one of the best i have read about time. I love this article, must read this articlezone https://medium.com/@rotterymaxwell/brief-history-of-time-zone-485cc7849a9e
One of the best app related to LED Flashlight. Check this out.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zonalapps.ledflashlight.torchlight
Nie żartujcie niezrzeszona tylko z nazwy. Pokazała, że jest możliwa koalicja Kukiz'15 z Pisem :)
Moim zdaniem pan Bugira jest najrzetelniejszym dziennikarzem w życiu. Pozdrawiam
Myślałem kiedyś że radnego z SLD nikt nie przebije w zachowaniu myliłem się, radny Błachowicz to mistrz, wstyd wstyd wstyd