Reklama

Babcia i dziadek – lekarstwo na smutki. Wzruszające święto w Leszczawie Dolnej [ZDJĘCIA, WIDEO]

30/01/2025 14:33

25 stycznia w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Leszczawie Dolnej tradycyjnie, jak od wielu lat, dyrektor, grono pedagogiczne i cała społeczność szkolna uroczyście świętowały Dzień Babci i Dziadka. Sala gimnastyczna pękała w szwach, a w oczach dziadków nie raz, nie dwa podczas występów artystycznych wnuków pojawiały się na przemian łzy wzruszenia i błyski radości.

Zanim babcie i dziadkowie z Leszczawy Dolnej i okolicznych miejscowości spotkali się w murach szkolnych, w ich intencji w parafialnym kościele pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela ks. biskup Krzysztof Chudzio odprawił mszę świętą. W koncelebrze uczestniczyli ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej i ks. proboszcz Bogdan Cisek. Ksiądz biskup w homilii podkreślił ogromną rolę wychowawczą dziadków. – Dziadkowie nie zastąpią rodziców, ale coraz częściej to na seniorach spoczywa obowiązek przekazania najważniejszych wartości życiowych następnym pokoleniom. – podkreślił. Oprawę muzyczną zapewniła schola parafii dominikańskiej z Jarosławia, która po mszy wystąpiła w koncertem pastorałek i kolęd. Potem główne uroczystości przeniosły się do szkoły. Sala gimnastyczna pękała w szwach. Program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i wykonany przez uczniów dostarczył niezapomnianych wzruszeń, ale i sporej dawki humoru. Na błyskotliwe żarty dziadkowie  reagowali gromkim śmiechem i oklaskami. A prawdziwą furorę zrobiła specjalnie przygotowana pod adresem władz Miasta i Gminy Bircza rymowanka, dotycząca konieczności wybudowania nowej sali gimnastycznej przy SP w Leszczawie Dolnej.
Uczestnicząca w uroczystościach pani burmistrz Anna Szymaszek życzliwie i z humorem przyjęła skierowaną do niej rymowankę i złożyła wszystkim babciom i dziadkom  najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń dołączyli się radna Anna Ruda oraz radny powiatu przemyskiego Lucjan Mielnikiewicz. W części artystycznej uczestniczyli także ks. biskup Krzysztof Chudzio i ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej, który pomógł w zorganizowaniu uroczystości i zapewnił uczestnikom ogromną dawkę witamin w postaci owoców.

Wzruszające życzenia

Po zakończeniu części artystycznej odśpiewano seniorom gromkie „Sto lat” oraz podarowano okazały tort wykonany przez Katarzynę Podolak. Następnie bardzo wzruszające życzenia babciom i dziadkom złożyła Bożena Mielnikiewicz, dyrektorka SP w Leszczawie Dolnej.          

Reklama

                     
– Drogie babcie, drodzy dziadkowie. Gdy nagle opustoszeje gniazdo i nieubłaganą ciszę przerywa tylko tykanie zegara, babcia sięga po lekko zakurzony album z czarno- białymi zdjęciami i ze wzruszeniem mówi: tacy byliśmy jeszcze wczoraj. Przez łzy stara się zanucić: powróćmy jak za dawnych lat… Dziadek zagląda do okien, jakby kogoś wypatrywał. Tylko udaje twardziela. Tak naprawdę jest kruchy jak ciasteczko. Po chwili mówi: ale to już było. Tak szybko proszę państwa mija czas. To, co było piękne, łatwe i dobre w naszym życiu, też mija szybko, ale na szczęście równie szybko mija to, co było trudne. Pewnie wszyscy się zgodzą ze mną: życie trwa chwilę, a w życiu ważne są tylko te chwile. Starajmy się nimi cieszyć: tu i teraz. Ocalmy je od zapomnienia. Babcia i dziadek to dwie cudowne osoby, które na co dzień żyją szczęściem swoich dzieci i wnuków. Wnuczęta przynoszą im największą radość. Babcia ma złote serce i srebrne włosy. Dziadek to lekarstwo na wszystkie smutki. Zawsze mają dla nas czas. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, życzliwość, ciepło. Dają lekcję życia, pogodę ducha i … pierogi, ciastka, szarlotki, no i oczywiście kasę… Doskonale pamiętają o wszystkich sukcesach wnucząt. Zapominają o zaniedbaniach i błędach. Babcia i dziadek zawsze na was czekają i dobrze by było, żeby dzieci o tym pamiętały. Moi drodzy, w dniu Waszego święta życzę Wam nieustającego zdrowia, radości, satysfakcji, życzliwości od swoich dzieci, wnuków. Niech wasza jesień będzie złota, i wynagrodzi Wam trudy życia. Niech spełniają się Wasze marzenia.

– życzyła Bożena Mielnikiewicz.

Reklama

Bożena Mielnikiewicz, dyrektor SP w Leszczawie Dolnej złożyła babciom i dziadkom z okazji ich święta bardzo wzruszające
życzenia.


Babcie i dziadków ugoszczono obiadem i słodkościami, a na finał seniorzy mieli okazję zatańczyć czekoladowego walca.


Artur Wilgucki

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. bł. Ks. B. Markiewicza w Leszczawie Dolnej składa podziękowania.

Kto pomógł?

  • Panie: Agnieszka Buchowska, Barbara Cebeńko, Wioletta Krotoszyńska, Barbara Wysocka –  przygotowanie programu artystycznego.
  • Rodzice uczniów szkoły – ufundowanie słodkich ciast i ciepłego posiłku, przygotowanie sal, przygotowanie strojów dla występujących uczniów.
  • KGW z Leszczawy Dolnej – nakrycie stołów, przygotowanie ciepłego poczęstunku, obsługa gości.
  • Anna Szymaszek, burmistrz Miasta i Gminy Bircza – wypożyczenie i zabezpieczenie transportu krzeseł.
  • Caritas Archidiecezji Przemyskiej – przekazanie owoców dla uczniów, babć i dziadków.
  • Grono pedagogiczne – ufundowanie tortu.
  • Pani Katarzyna Podolak – wykonanie tortu.
  • Państwo Elżbieta i Roman Staszkiewiczowie – przekazanie chleba.
  • Panie: Aneta Hajnold, Krystyna Pacławska – szycie strojów.
  • Państwo Katarzyna i Tomasz Wiśniowscy – ufundowanie naczyń.
  • Pani Agnieszka Kuczyńska – wykonanie kotylionów.
  • Panie: Małgorzata Wandrowska, Katarzyna Łaski, Dorota Głowacz – wykonanie dekoracji sali.

 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/01/2025 14:33
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama