W drugą niedzielę grudnia Związek Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej podsumował ostatnie 30 lat swojej działalności. Uroczystości były m.in. okazją do uhonorowania zasłużonych dla pszczelarstwa.
Wspólne świętowanie rozpoczęto od okolicznościowej mszy św. w przemyskiej archikatedrze, odprawionej w intencji pszczelarzy i ich rodzin. Po niej przeniesiono się do gościnnych wnętrz Hotelu Accademia. Spotkanie pasjonatów pszczół i miodów było okazją do przypomnienia historii przemyskiego związku, zadania tego podjął się Jerzy Krużel. W sercach uczestników obchodów pozostaną także na pewno wspomnienia związane z momentem wręczenia odznaczeń państwowych i związkowych (w tym Złotych Krzyży Zasługi), jak i rozmowy toczące się przy stołach, będące okazją do snucia planów na przyszłość. Swoją wiedzę na temat pszczelarstwa uczestnicy mogli też poszerzyć, słuchając prelekcji „Wędrówki pasiek a choroby pszczół” zaprezentowanej przez Stefana Bodnara.
Historia przemyskiej organizacji sięga 1994 roku. Pierwsza jej siedziba mieściła się przy ul. Lwowskiej, kolejne przy: Wernyhory i Słowackiego. Dziś serce związku zlokalizowane jest przy ulicy Mickiewicza. Jako pierwszy za sterami Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej stanął Edward Wrona (prezesował związkowi w latach1994-2001), potem pałeczkę przejął po nim Henryk Mrówczyński (szefował organizacji do czerwca 2002 r.), a w kolejnych latach Kazimierz Biesiadecki (do 2007 r.). Obecnie funkcję prezesa Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej pełni Zdzisław Kilon, któremu gratulacje i podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie złożył obecny na wydarzeniu wicemarszełek województwa Piotr Pilch. W obchodach 30-lecia związku uczestniczył też z ramienia samorządu województwa wicewojewoda Tomasz Lorenc.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze