Kompleks z basenem wewnętrznym i basenami (z atrakcjami!) zewnętrznymi budowany będzie równocześnie. Całość ma być gotowa już w pierwszym kwartale 2026 r., czyli za dwa lata.
W poprzednim numerze, w informacji o uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego – kapsuły czasu pod budowę kompleksu basenów poinformowaliśmy, że baseny zewnętrzne, będące integralną częścią kompleksu, powstaną w dalszej perspektywie, na razie nie wiadomo dokładnie kiedy. Wiadomo! Otóż według programu funkcjonalno-użytkowego nie będzie żadnego etapowania (choć pierwotnie się na to zapowiadało), powstanie całość[paywall].
O basenie wewnętrznym pisaliśmy znacznie częściej, więc w kilku zdaniach skupimy się na obiektach zewnętrznych. Za dwa lata wszyscy chętni będą mogli skorzystać m.in. z: brodzika dla dzieci o głębokości 30 – 40 cm, dwóch basenów rekreacyjnych o głębokości 60 – 140 cm, wyposażonych w atrakcje wodne typu: masaże podwodne (ścienne i podłogowe), masaż karku szeroki (kaskada), gejzery oraz dwie zjeżdżalnie o zróżnicowanej wysokości i długości. Wokół dostępny będzie teren do leżakowania: bezpośrednio przy basenach plaża utwardzona i trawiasta z miejscami na leżaki. Obiekty będą przystosowane do użytkowania przez osoby o specjalnych potrzebach i z różnymi niepełnosprawnościami. Głównym wykonawcą budowy kompleksu basenów jest firma „Texom” sp. z o.o. z Krakowa.
Koszt inwestycji to prawie 74 mln zł, z czego prawie 50 mln zł to kredyt zaciągnięty przez miasto na ten cel, zaś 30 mln zł to dofinansowanie z „Polskiego Ładu”, programu rządu Prawa i Sprawiedliwości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze