W Gminnym Ośrodku Kultury w Krasiczynie odbyła się VIII edycja powiatowego konkursu „W krainie bajki i baśni”. W placówce zaroiło się więc od bajkowych postaci w pięknych strojach.
W 3 kategoriach artystycznych zmierzyły się ze sobą dzieci z 11 placówek szkolnych, wychowawczych i kulturalnych z terenu całego powiatu przemyskiego. Konkurs ma rozbudzać zainteresowanie literaturą dla dzieci, rozwijać zdolności teatralne, wokalne i[paywall] plastyczne oraz dawać możliwość zaprezentowania dorobku artystycznego dzieci i młodzieży. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, stając się ważnym wydarzeniem w szkolnym kalendarzu. Tegoroczne kategorie konkursu to: teatr jednego aktora, piosenka oraz kategoria plastyczna. Dodatkowo uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe: dzieci od 0 do IV klasy szkoły podstawowej włącznie oraz młodzież z klas od V do VIII.
Teatr, piosenka i...W kategorii „teatr jednego aktora” w grupie wiekowej od 0 do IV klasy I miejsce zajęli ex aequo Amelia Mroczka (ZSP w Orłach) i Tymon Baran (ZSP w Birczy), II miejsce Zuzanna Foremska (SP Bircza) i Amanda Foremny (SP Krasiczyn), a III miejsce Patryk Owsianka i Łukasz Owarzany (SP Olszany). Natomiast w starszej grupie wiekowej I miejsce ex aequo wywalczyli Diana Pitryszyn (SP Olszany) i Kornelia Kozioł (GOK Krasiczyn), II miejsce – Katarzyna Lisowiec (SP Krasiczyn) i Zuzanna Lupa (GOK Krasiczyn), zaś na III miejscu uplasowali się Kinga Holicka (GOK Krasiczyn) i Diana Suszczak (GOK Krasiczyn).
W kategorii „piosenka” w młodszej grupie wiekowej I miejsce ex aequo zajęli Aleksandra Antoniak (GOK Krasiczyn) i Julia Hreczanik (SP Olszany), II miejsce – Tymon Baran (ZS w Birczy) i Oliwia Kość (Tęczowe Przedszkole w Krasiczynie). III miejsce ex aequo wywalczyły Stanisława Stelmach (SP Olszany) i Gabriela Tkacz (SP Krasiczyn). Natomiast w grupie starszej: I miejsce ex aequo przyznano Wiktorii Olszańskiej (SP Krasiczyn) i Wiktorii Kurpycie (SP Krasiczyn), II miejsce – Sylwii Winiarskiej (SP Olszany) i Milenie Leneckiej (SP Krasiczyn), a III miejsce Glorii Suszczak (GOK Krasiczyn).
W kategorii plastyka w młodzej grupie wiekowej (klasy I-IV) I miejscem uhonorowano ex aequo Laurę Stec i Lenę Sitarz (obie ZSP w Żurawicy). II lokatę zajęły Maja Chomik (SP w Kalnikowie) oraz Emilia Zub i Maja Zajączkowska (ZSP w Orłach). III miejsce zajęli Klaudia Stadnik (ZS w Birczy) i Patryk Owsianka (SP w Olszanach).
Wśród uczniów klas starszych (V-VIII) triumfowali: na I miejscu: Milena Lenecka i Diana Suszczak (obie SP w Krasiczynie), na II – Wiktoria Kurpyta (SP w Krasiczynie) i Patrycja Michałkiewicz (ZS w Kuźminie), a na III – Paulina Kazienko (SP w Krasiczynie), Martyna Milczanowska (SP w Olszanach) i Piotr Segelin (ZS w Birczy).
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszanach oraz GOK w Krasiczynie.

fot.materiały organizatora
Na scenie, jak i poza nią było bardzo kolorowo, a dopracowane stroje wzmagały poczucie baśniowości wydarzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze