Na Podkarpaciu zwolnionych zostanie łącznie do 30 pracowników PKP Cargo SA w restrukturyzacji – tak wynika z pisma, jakie szefostwo spółki przesłało do przemyskiego posła Koalicji Obywatelskiej Marka Rząsy. Ilu z nich to pracownicy zakładów w Medyce i Żurawicy, nie wiadomo.
Poseł M. Rząsa skierował swego czasu kilka pytań – w ramach interwencji poselskiej – do zarządu PKP Cargo SA w restrukturyzacji, dotyczących przede wszystkim planów ewentualnej likwidacji zakładów spółki w Medyce i Żurawicy oraz zwolnień pracowników.
Z pisma parafowanego przez prezes zarządu Agnieszkę Wasilewską-Semail oraz wiceprezesa Pawła Miłka wynika, że nie jest planowana likwidacja zakładów w tych dwóch miejscowościach, a wyrażane przez społeczność lokalną obawy pojawiają się w związku z niefortunną interpretacją toczących się w spółce zmian organizacyjnych.
Od 1 sierpnia br. spółka została poddana konsolidacji i scentralizowaniu. Po to, aby „usprawnić procesy wewnętrzne, ujednolicić i uprościć procedury oraz dostosować firmę do oczekiwań rynku i klientów”. Oznacza to, że od wspomnianego dnia spółka przestała formalnie funkcjonować jako firma wielozakładowa, a wszystkie zakłady, posiadające wcześniej odrębność formalną, zostały włączone do jednej struktury organizacyjnej. Dotyczy to również Zakładu Południowego Medyka – Żurawica. Co istotne: wszyscy pracownicy zachowali swoje miejsca pracy...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 71% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze