Reklama

Będą zwolnienia w Żurawicy i Medyce


Na Podkarpaciu zwolnionych zostanie łącznie do 30 pracowników PKP Cargo SA w restrukturyzacji – tak wynika z pisma, jakie szefostwo spółki przesłało do przemyskiego posła Koalicji Obywatelskiej Marka Rząsy. Ilu z nich to pracownicy zakładów w Medyce i Żurawicy, nie wiadomo.


Poseł M. Rząsa skierował swego czasu kilka pytań – w ramach interwencji poselskiej – do zarządu PKP Cargo SA w restrukturyzacji, dotyczących przede wszystkim planów ewentualnej likwidacji zakładów spółki w Medyce i Żurawicy oraz zwolnień pracowników.

Z pisma parafowanego przez prezes zarządu Agnieszkę Wasilewską-Semail oraz wiceprezesa Pawła Miłka wynika, że nie jest planowana likwidacja zakładów w tych dwóch miejscowościach, a wyrażane przez społeczność lokalną obawy pojawiają się w związku z niefortunną interpretacją toczących się w spółce zmian organizacyjnych.

Reklama

Od 1 sierpnia br. spółka została poddana konsolidacji i scentralizowaniu. Po to, aby „usprawnić procesy wewnętrzne, ujednolicić i uprościć procedury oraz dostosować firmę do oczekiwań rynku i klientów”. Oznacza to, że od wspomnianego dnia spółka przestała formalnie funkcjonować jako firma wielozakładowa, a wszystkie zakłady, posiadające wcześniej odrębność formalną, zostały włączone do jednej struktury organizacyjnej. Dotyczy to również Zakładu Południowego Medyka – Żurawica. Co istotne: wszyscy pracownicy zachowali swoje miejsca pracy...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 71% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/10/2025 20:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama