40 tys. zł przeznaczyli przemyscy radni na budowę pawilonu na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. Można powiedzieć: wreszcie, bo taki obiekt był tam od lat niezbędny!
Decyzję taką podjęli jednogłośnie (byłoby źle, gdyby stało się inaczej) podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Projekt uchwały parafował prezydent miasta Wojciech Bakun, podając w uzasadnieniu, że pieniądze te są z refundacji wcześniej poniesionych wydatków na inwestycję pod nazwą „Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Przemyślu wraz z zastosowaniem OZE”. Inwestycję współfinansowaną ze środków Rządowego Funduszu „Polski Ład”[paywall].
Dzięki temu w schronisku w Orzechowcach powstanie pawilon biurowo-gospodarczy z prawdziwego zdarzenia. Taki, jakiego od lat tam brakowało. Będzie miejsce na biuro, gabinet weterynaryjny, obsługę klientów czy biuro adopcyjne. Powstaną także izolatki dla psów i kotów oraz magazyn na leki i karmę. Radości nie ukrywa kierownik schroniska Joanna Puchalska-Tracz:
– Dwa lata o to walczyłam i wreszcie się udało. Brakowało do tej pory takiego zaplecza. Nie mieliśmy tak naprawdę takiego dogodnego miejsca, w którym mogliśmy spokojnie przechowywać leki czy karmę, którą regularnie wyjadały nam myszy i szczury. Tych gryzoni na takim terenie bardzo trudno jest się pozbyć. To przysłowiowy siedmiomilowy krok, aby polepszyć naszą, ale przede wszystkim naszych podopiecznych, sytuację.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze