O planach utworzenia w Zespole Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku klasy sportowej debatowano dwukrotnie w ostatnim czasie w przeworskim starostwie. Jeśli koncept doczeka się realizacji, a wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie, już niedługo w ramach liceum młodzi ludzie będą się mogli kształcić w oddziale sportowym.
Zgodnie z założeniami klasa sportowa ma realizować pełny program kształcenia liceum ogólnokształcącego. Uczniowie, którzy ją wybiorą, zyskają dodatkowo 10 godzin wychowania fizycznego – ukierunkowanych na piłkę nożną bądź koszykówkę.
Pierwsza z dyscyplin przewidziana będzie dla chłopców, natomiast do dziewcząt adresowane będą[paywall] zajęcia koszykówki.
W spotkaniach zorganizowanych w starostwie, poświęconych powyższym planom, udział wzięli: starosta Bogusław Urban, naczelnik wydziału oświaty, kultury i ochrony zdrowia Joanna Mordarska, radny powiatowy Tomasz Syk, od którego wyszła inicjatywa utworzenia klasy sportowej, a także dyrektor ZSZ w Przeworsku Stanisław Mrugała oraz wicedyrektor placówki Ilona Sznajder-Jabłońska.
Jak czytamy na stronie starostwa, utworzenie w ramach liceum klasy sportowej, będącej efektem współpracy powiatu i Zespół Szkół Zawodowych w Przeworsku, ma być wsparciem dla klubów sportowych z terenu powiatu przeworskiego.
Każdy zawodnik klubowy w ramach klasy sportowej będzie miał bowiem możliwość uczestnictwa w dodatkowych treningach, a tym samym podnoszenia własnych umiejętności, co przełoży się na wyniki drużyny klubowej.
Co więcej ZS w Przeworsku dysponuje odpowiednią bazą, niezbędną do szkolenia sportowego: nowoczesnym boiskiem wielofunkcyjnym, pełnowymiarową halą, salą gimnastyczną, siłownią i nowoczesnym sprzętem sportowym.
W niedalekiej odległości od szkoły zlokalizowane jest też pełnowymiarowe boisko sportowe. Wszystko to pozwolić ma na prowadzenie atrakcyjnych zajęć koszykówki i szkolenia piłkarskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze