Z pomysłem powołania w Przemyślu Społecznej Rady Kobiet wyszedł radny Marcin Kowalski. Szczegóły działania tego gremium przygotowuje wydział spraw społecznych urzędu miejskiego.
Według Marcina Kowalskiego rada kobiet pełniłaby rolę ekspercką, konsultacyjną, doradczą oraz inicjatywną. Interpelację w tej sprawie skierował do prezydenta miasta. Nie określił jednak bliższych szczegółów tego pomysłu.
A te – jak stwierdził w odpowiedzi do radnego wiceprezydent[paywall] Bogusław Świeży – są istotne. Trzeba określić ile osób będzie liczyła rady, w jaki sposób będą wybierane członkinie, strukturę organizacyjną oraz opracować regulamin tego gremium. W końcu należy ogłosić nabór i dokonać wyboru składu.
Sam pomysł zyskał jednak aprobatę. „Wyrażam uznanie dla tak cennej inicjatywy, jaką jest podejmowanie działań wspierających udział kobiet w życiu społecznym i zawodowym naszego miasta, a także możliwość sprawowania przez Radę funkcji organu doradczo-konsultacyjnego Prezydenta Miasta m.in. w zakresie monitorowania działań pod kątem realizowania polityki rodzinnej” – napisał B. Świeży.
Działania w celu powołania Społecznej Rady Kobiet zostały scedowane na wydział spraw społecznych urzędu miejskiego, który jest odpowiedzialny za tego typu organizacje. Na jakim etapie są prace? – Pomysł nie został odłożony na półkę i wydział pracuje nad opracowaniem wszystkich kwestii związanych z powołaniem rady. Sytuacja związana z pandemią wymusza jednak inne priorytetowe działania tego wydziału, stąd trudno określić termin zakończenia tych prac – mówi Agata Czereba, rzecznik prasowy przemyskiego magistratu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A będzie Rada Mężczyzn? Bo jeśli nie, to mamy do czynienia z jawną dyskryminacją.
A na czele tej rady żona Kowalskiego ? ;)
tak sie zastanawiam, ile kasy panstwo stracilo na przemycie fajek przez granice. w latacj 2000-2017. ile milionów sztuk paczek wyprodukowala ukraina , a one trafily do polski.
W jej skład pewnie wejdzie zaprzyjaźnioną dziennikarka z Super Nowości? Temu p. już podziękujemy, weźcie się do roboty a nie czekacie na kobiety
Starali się te straty zmniejszać, np. 400 kartonów zarekwirowanych w Kuńkowcach...
O wszystko muszą się pytać, wszystko konsultować. Sami są w większości zbiorowiskiem przypadków. Wszystko po to, że jeśli popełnią błąd to będzie na kogo zrzucić i powiedzieć: ale ludzie tak chcieli! Bedzie coraz więcej ankiet i różnych komisji , rad i ankiet... Te matoły niczego nie zrobią samodzielnie...
A może Społeczna Rada Rodzin i przy tym dla równowagi Społeczna Rada Singli. Następne pomysły to Społeczna Rada Wierzących i Społeczna Rada Ateistów. Społeczna Rada Podatników i Społeczna Rada Żyjących z MOPS-uA w Bezradzie Miejskiej nie ma Kobiet?
Rada kobiet, murale i co jeszcze ? Chleba i igrzysk. Tym sie nie najesz, z tego nie da się żyć.
Rada mężczyzn już dawno jest na czele z radnym Laskiem.
Społecznie to rani powinni pracować bo Przemyśl jest na ostatnich miejscach we wszystkich rankingach.
To żeś teraz Kodżak błysnął. Jak goła d...u zza krzaka. Idź Ty lepiej zajmij się czymś pożytecznym - pograb liście w mieście czy coś. :)
Wicie,rozumicie Kowalski. Wokół tyle spraw, a wy tu z jakąś taką tęczową, dżenderową koncepcją wychodzicie. Baba ma siedzieć w domu, bo do garów, dzieci i łóżka jest przeznaczona, a wy tu, Kowalski, z prawem boskim walczycie?! Opamiętajcie się, za różaniec się weźcie, wstąpcie do ONR i parafialnej świątyni pilnujcie, zbłądzonych nawracajcie na dobrą drogę, brońcie Ojczyzny przed lewactwem i innymi fanaberiami rodem ze zgniłej, bezbożnej Europy. Mamy was na oku, Kowalski!
Poproszę radę pytona i radę hodowców świnek morskich oraz homokomando foki in SanMoże być rada piwoszy pod wezwaniem św. Putramenta z CantenburyCzy to nie przypomina rewolucji październikowej?????
I jeszcze wot- einsatzgruppen macierewicza- misiewicz, janninger i inni oportuniści.
Do czego to dochodzi.Upadlo to miasto na dno.
Bo takiego mają gospodarza. Rada kobiet babie powinno się homonto założyć dało się im równouprawnienia to się w dupach poprzewracało i taki luksus mają,że aż faceci zaczynają się za nie przebierać. Świat staje na głowie.
Zglaszam kandydature mojej mamy na przewodniczaca tej Rady bezplatnie bedzie pracowac nie w czasie godzin pracy 3 pensje w ramach pracy jednego etatu a pracy na 2h.
Ojejku! Jejku!
A będzie Rada Mężczyzn? Bo jeśli nie, to mamy do czynienia z jawną dyskryminacją.
A na czele tej rady żona Kowalskiego ? ;)