Reklama

Betonowa Lipowica [ZDJĘCIA]

Obecnie trwa remont ostatniego zaplanowanego odcinka przy ulicy Wysockiego na przemyskiej Lipowicy. O tym remoncie mówiło się już od kilku lat. Fundusz Dróg Samorządowych w końcu znalazł środki na dofinansowanie projektu.

W ciągu pięciu lat wyremontowano ponad dwa kilometry ulicy Wysockiego. Zdawać by się mogło – dużo i niedużo. Jednak prace nie polegały jedynie na wylaniu nowego asfaltu. Inwestycja obejmowała m.in.: poszerzenie jezdni, budowę chodników i ścieżki rowerowej po obu stronach drogi, przebudowę zjazdów drogowych i skrzyżowań, montaż kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego, zabezpieczenie infrastruktury technicznej i wycięcie drzew stojących na drodze projektu. I właśnie o te drzewa największy żal mają mieszkańcy. – Była sobie ładna, zielona Lipowica – opowiada nasz czytelnik mieszkający przy Wysockiego – Taka miastowa wieś. Dobrze, że jest nowy asfalt, oświetlenie, chodniki, ale wszystko, co zielone, zostało wycięte. Nie ma już odgradzających od dróg żywopłotów, nie ma drzew. Nie można było[paywall] trochę tej zieleni oszczędzić? Chodniki piękne, szerokie, a pieszych jak na lekarstwo. Nie wystarczyłby chodnik z jednej strony? Czasu już nie cofniemy, ale może warto pomyśleć o nowych nasadzeniach lub przynajmniej pamiętać, by przy okazji kolejnych tego typu inwestycji nie tworzyć w pełni betonowych rejonów. Tlenu potrzebujemy bardziej niż ścieżki rowerowej – dodaje. Nie można się z tym nie zgodzić. Zamieszczone w galerii zdjęcia porównawcze pokazują skalę tego przedsięwzięcia. Niewątpliwie należało zadbać o bezpieczeństwo pieszych i kierowców, lecz efekt uboczny jest niezmiernie dotkliwy. Jednak naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg UM w Przemyślu Marta Telega uspokaja, informując, że – nasadzenia kompensacyjne drzew na wyżej wskazanej ulicy prowadzone i utrzymywane będą w ramach planu utrzymania zieleni wysokiej w pasach drogowych miasta Przemyśla, po okresie gwarancyjnym ww. przedsięwzięcia budowlanego. Zaznacza też, że drzewka będą lokalizowane na odcinkach pasa drogowego z zachowaniem warunków technicznych i zgodnie z przepisami zawartymi w Ustawie o ochronie przyrody.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama