Obecnie trwa remont ostatniego zaplanowanego odcinka przy ulicy Wysockiego na przemyskiej Lipowicy. O tym remoncie mówiło się już od kilku lat. Fundusz Dróg Samorządowych w końcu znalazł środki na dofinansowanie projektu.
W ciągu pięciu lat wyremontowano ponad dwa kilometry ulicy Wysockiego. Zdawać by się mogło – dużo i niedużo. Jednak prace nie polegały jedynie na wylaniu nowego asfaltu. Inwestycja obejmowała m.in.: poszerzenie jezdni, budowę chodników i ścieżki rowerowej po obu stronach drogi, przebudowę zjazdów drogowych i skrzyżowań, montaż kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego, zabezpieczenie infrastruktury technicznej i wycięcie drzew stojących na drodze projektu. I właśnie o te drzewa największy żal mają mieszkańcy. – Była sobie ładna, zielona Lipowica – opowiada nasz czytelnik mieszkający przy Wysockiego – Taka miastowa wieś. Dobrze, że jest nowy asfalt, oświetlenie, chodniki, ale wszystko, co zielone, zostało wycięte. Nie ma już odgradzających od dróg żywopłotów, nie ma drzew. Nie można było[paywall] trochę tej zieleni oszczędzić? Chodniki piękne, szerokie, a pieszych jak na lekarstwo. Nie wystarczyłby chodnik z jednej strony? Czasu już nie cofniemy, ale może warto pomyśleć o nowych nasadzeniach lub przynajmniej pamiętać, by przy okazji kolejnych tego typu inwestycji nie tworzyć w pełni betonowych rejonów. Tlenu potrzebujemy bardziej niż ścieżki rowerowej – dodaje. Nie można się z tym nie zgodzić. Zamieszczone w galerii zdjęcia porównawcze pokazują skalę tego przedsięwzięcia. Niewątpliwie należało zadbać o bezpieczeństwo pieszych i kierowców, lecz efekt uboczny jest niezmiernie dotkliwy. Jednak naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg UM w Przemyślu Marta Telega uspokaja, informując, że – nasadzenia kompensacyjne drzew na wyżej wskazanej ulicy prowadzone i utrzymywane będą w ramach planu utrzymania zieleni wysokiej w pasach drogowych miasta Przemyśla, po okresie gwarancyjnym ww. przedsięwzięcia budowlanego. Zaznacza też, że drzewka będą lokalizowane na odcinkach pasa drogowego z zachowaniem warunków technicznych i zgodnie z przepisami zawartymi w Ustawie o ochronie przyrody.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze